Kroniek van Haarlem 1975 311 JANUARI 6 Aanhouding van twee 21 -jarige jongemannen die in december inbraken hebben gepleegd in Teyler's Museum en vitrines met edelstenen hebben leeggeroofd. 10 In het prentenkabinet van het Frans Halsmuseum is een eretentoonstel- ling van de 85-jarige W.A. van der Colk ingericht. 15 Leerlingen betrekken het nieuwe gebouw van de Spaarne Scholenge meenschap (zie 26 maart). 16 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit een krediet van 1.658.000 beschikbaar te stellen voor de restauratie van het gebouw van de Bloe- mendaalse Schoolvereniging. 24 Loco-burgemeester W. van Liemt opent in de Vishal een tentoonstel ling over monumentenzorg onder de titel „Sterck en wel doortimmert". De heer P. Bareman legt zijn functie van geneesheer-directeur van de Psychiatrische Inrichting te Vogelenzang neer en wordt opgevolgd door de heer W. Nijhoff. 31 Viering van het 100-jarig bestaan van J.P.A. Nelissen aannemersbe drijf b.v. De koster van de Grote Kerk, de heer C. Vennik, legt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar zijn taak neer na 18 jaar in functie te zijn geweest. De heer K. Tuinman uit Soestduinen volgt hem op. 31 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar legt de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G.W.F. van der Valk Bou- man, zijn ambt neer (zie 5 febr.). FEBRUARI 5 Installatie van mr. H.W.P. Remmelts de Vries uit Amsterdam als officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank. 8 In het Frans Halsmuseum en het Rosenstock Huessyhuis aan de Hage- straat worden tentoonstellingen 350 jaar armenzorg in Haarlem gehou den onder de titel „Dit is onze zorg". 11 De inspectie der domeinen verkoopt bij openbare inschrijving de on derzeebootjager „Noord Brabant", een 108 meter lange oorlogsbodem, het schip „Neptunus", dat 98 meter lang is en loodsvaartuigen. 15 Gedurende zes weken zullen in de Stadsbibliotheek door zestien vrou wen- en aktiegroepen manifestaties worden gehouden ter gelegenheid van het jaar van de vrouw. De woningbouwvereniging Sint Jozef neemt aan de Jan van Zutphen- straat de tweeduizendste woning in gebruik. De eerste was in 1927 bij een complex van 47 woningen. 17 Op de hoek Lange Veerstraat Anegang, waar op 18 maart 1970 het meubelmagazijn Marinka in vlammen opging, wordt begonnen aan de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 313