312 bouw van een gebouw voor restaurant en kantoren in vijf lagen. 18 B. en W. stellen de volgende namen vast van wegen en straten in de westlob van Molenwijk: Vogeleiland, Griend, Balgzand, Hondsbos, Pampus, Westeinde, Assumburg, Poelgeest, Dever, Vredenburg, Meien dal, Slufter, Spieringhorn, Voorne, Flakkee, Zijpe, Oudshoorn, Hof- wijck en Overvoorde; bruggen krijgen de namen Slufter, Hofwijck en Voorne. 19 De gemeenteraad besluit de vergunning voor kabeltelevisie te verlenen aan Multivisie (zie 3 maart); een bedrag van 1.117.500 is nodig voor verbouwing van gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat en de verplaat sing van de schietvereniging en biljartafdeling uit het gebouw; de sedert 1936 bestaande naam Haarlems Bloei wordt gewijzigd in stichting V.V.V. Haarlem; kredieten worden verleend voor de bouw van 79 woningen door de vereniging Sint Bavo aan de Herensingel en Teyier- straat (stadsvernieuwing) en voor verbetering van de Pijlslaan ten be hoeve van automatische halve bomen bij de spoorwegovergang. 24 Viering van het 75-jarig bestaan van de afdeling Haarlem-IJmond van de Algemene Nederlandse Kappersorganisatie. 27 Viering van het feit dat het op 1 september 1974 zestig jaar geleden was dat de Hartenlustschool in Bloemendaal als lagere en muloschool be gon; sedert 1931 is de l.o.-school apart geworden. Tijdens een afscheidsreceptie van de voorzitter van de Haarlemse Sport raad, de heer D. Beets, in het stadhuis wordt hem een onderscheiding van de Nederlandse Sportfederatie uitgereikt. 28 Burgemeester mr. dr.-L. de Gou stelt de Lieven de Key-school voor individueel technisch onderwijs aan de Korte Verspronckweg in ge bruik. Het gedeelte van het stadhuis aan het Prinsenhof, waar vroeger de Stadsbibliotheek was, is ingericht als vergaderruimte en als kantoor ruimte voor enkele afdelingen. MAART 3 De gemeente tekent het voorlopig contract met Multivisie b.v. voor de aanleg, de instandhouding en de exploitatie van een centrale antenne televisie; er is een bedrag van 20 miljoen gulden mee gemoeid en het werk is in 1978 gereed. 8 Bij de viering van het 70-jarig bestaan van de Haarlemse Sportvereni ging „De Kampioen" (wielrennen) wordt bij het Van der Aartsport park een clubhuis in gebruik genomen. 12 De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan De Kamp vast. 14 Ter gelegenheid van het gereedkomen van de restauratie van het goud- leerbehang in het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehou den over goudleerbehang in ons land en in België. 17 De heer A.P.J. Heemskerk, die op 24 oktober 1974 uit het water van de Leidsevaart een 3-jarig kind redde, ontvangt uit handen van de bur gemeester de bronzen eremedaille van het Prins Hendrikfonds. 19 Minister mevrouw I. Vorrink van Volksgezondheid en Milieuhygiëne

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 314