313 brengt een bezoek aan het provinciaal bestuur en de Hoogovens om zich op de hoogte te stellen van het milieubeheer in de provincie. Vijfhonderd leerlingen uit Haarlem, Velsen, Haarlemmerliede Spaarnwoude, Haarlemmermeer en Amsterdam planten in het recrea tiegebied Spaarnwoude 1 100 bomen en 3000 struiken ter gelegenhei van Boomplantdag. Bij haar afscheid als hoofd van de muziekbibliotheek en adjunct-direc trice van de Stadsbibliotheek wordt mejuffrouw C.M. Reeser benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 22 Burgemeester MR. dr. L. de Gou stelt de door de Hartstichting aange boden Cooper (trim)-baan in het Reinaldapark in gebruik. B en W. besluiten in het vernieuwde Rozenpneel de namen Voorting- straat en Tulpenstraat te laten vervallen en als nieuwe namen te geven: Voortingplantsoen, Klaproosstraat en Klaprooshof. De directeur-generaal van het voortgezet onderwijs van het ministerie van Onderwijs, dr. P.J. Gathier, stelt het nieuwe gebouw van de Spaar- ne Scholengemeenschap in Schalkwijk in gebruik (zie 1 lokt.)- Voor het eerst in de geschiedenis worden bomen in de Barteljorisstraat (een wandelstraat met sierbestrating) geplant. De projectmaatschappij Akom maakt de plannen van het Bnnkmann- ïn"de'raadszaal van Heemstede is een wandkleed van de Aerdenhoutse kunstenares Anneke van der Heyden aangeboden. De Posthoeve", een restaurant in een Zwitserse boerderij nabij het voetbalterrein van „Haarlem", die door brand verwoest was, opnieuw ingericht als restaurant. 25 26 27 APRIL 1 Vijf huisartsen, een psychiater en een maatschappelijk werkster hebben vijf flats aan de Jan van Zutphenstraat ingericht voor een gezondheids- Installatie van de commandant van de Heemsteedse brandweer J.P. UMES en de brandwacht le klas J. Driessen van vrijwillige naar be- 4 Minister drs. H. Gruyters van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning heeft het provinciaal bestuur van Noord-Holland een aanwijzing gegeven het streekplan Zuid-Kennemerland te herzien door geen weg te ontwerpen ten noorden van Aerdenhout en bezuiden Heemstede via de Herenweg, De Glip naar de Haarlemmermeer; de Zandvoortselaan dient aan 'het verkeer te worden aangepast en Zandvoort mag niet te veel uitbreiden. Een brand in de herenmodezaak Vico Menshop aan de Anegang v oorzaakt een schade van twee ton. De gemeenteraad benoemt tot rector van het Stedelijk Gymnasium dr. N A VAN Uchelen uit Aerdenhout, die echter de benoeming niet aan vaardt (zie 7 mei); mevrouw L. Verkuk-Bleker (Partij van de arbeid) neemt afscheid als raadslid en wordt opgevolgd door de heer Vic. Kerkhoff.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 315