314 14 De Provinciale Staten besluiten eervol ontslag te verlenen aan dr. ir. R. de Waal als directeur van de Provinciale Planologische Dienst (zie 22 april) en benoemen tot zijn opvolger dr. ir. A.J. Flach, thans waarne mend directeur. De heer J.W. Beyk) schrijver van het boek over de Kathedraal Sint Bavo en mede-oprichter en schatbewaarder „Schatkamer Sint Bavo" benoemd tot ridder in de Sint Sylvester-orde. 15 Het gemeentebestuur besluit de in december 1972 begonnen glasactie (milieuvervuilend) te stoppen. 17 Burgemeester dr. D.H. Peereboom Voller van Bloemendaal ontvangt het eerste exemplaar van „Geschiedenis van Bloemendaal en Aerden- hout", een bewerking van twee uitgaven door mr. C.W.D. Vrijland. 18 Huldiging in de Gravenzaal van het Stadhuis van de schilder Kees Verwey, die op 20 april 75 jaar wordt; hij biedt de gemeente zijn werk, voorstellend zijn atelierruimte, aan (zie 29 april). 19 Bij een brand op het motorschip „Prinses Irene" in Keulen komen 21 gehandicapte Nederlanders om het leven, onder wie de dames A. van den Berg uit Bloemendaal en W.M. van der Hulst uit Bennebroek, een Haarlemmer en een bewoonster van Bloemendaal raken ernstig ge wond. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevorde ring der geneeskunst wordt in de Stadsschouwburg een symposium ge houden, waarop staatssecretaris J. Hendriks een rede houdt. Officiële ingebruikneming van de prof. dr. J.J. DuMONTschool (derde openbare Leer- en opvoedingsmoeilijkheden-school) aan de Niels Fins straat. 20 Burgemeester mr. dr. L. de Gou verricht in het gebouw van de Haar lemse Kegelbond de opening van het nationaal kegelconcours ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de bond. 22 Dr. ir. R. de Waal,die op 1 mei aftreedt als directeur van de Provincia le Planologische dienst, ontvangt als eerste de zilveren penning der provincie. Wegens pensionering neemt de heer C.J. Kamphuis afscheid als direc teur van het Huis van Bewaring 1 aan de Oostvest; zijn opvolger is de heer B. van Tilborg. 27 Wethouder P.J. Voskuilen speldt mejuffrouw H. Brouwer bij haar afscheid als kleuterleidster van „Zonnehof' de gouden eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, op. Zij is ruim 40 jaar bij het kleuteronderwijs werkzaam geweest. 28 Bij een overval op het bijkantoor Amsterdamstraat van de Rabobank wordt 80.000 buitgemaakt. 29 Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana ontvangen de volgende bewoners uit de regio Haarlem een koninklijke onderschei ding: Ridder in Nederlandse Leeuw: dr. E. Brongersma, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Heemstede; prof. dr. J.C. Kamerbeek, ge woon hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, Bloemendaal.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 316