318 27 kantoor aan het Klein Heiligland worden ondergebracht. De Rijkswaterstaat betrekt het vroegere pand van Andre de la Porte (verhuisd naar Heemstede) aan het Florapark. 5 ?euPr°5' Dr' Gunningsch°o> voor zeer moeilijk lerende kinderen aan de Hoofmanstraat bestaat 25 jaar. De ledenvergadering van de afdeling Haarlem van de P.P.R. dringt er ij het raadslid Mr. P. van Vliet op aan zijn zetel ter beschikking te stellen; hij bedankt en wordt opgevolgd door Mr. A.M. Bustra. Installatie van Mr. W. Jansen, secretaris van de Reclasseringsraad te Haarlem, als arrondissements officier van Justitie bij de rechtbank te Alkmaar. 6 De Julianaschool voor lager onderwijs te Overveen 40 jaar. Wethouder P.M. van Drooge stelt de nieuwe openbare kleuter- en ba sisscholen in de Geleerdenwijk te Heemstede in gebruik Pastoor A. van Duin van de Sint Jan de Doperparochie viert zijn zilve ren priesterfeest. 13 nS',G' DE Vr,es' Predlkant der Gereformeerde Kerk van Haarlem- Dost, neemt wegens vertrek naar Den Helder afscheid. De gemeenteraad besluit eervol ontslag te verlenen wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar aan de heer J.H.A. Hardeman als algemeen directeur van Openbare Werken (zie 17 nov.) en een tweehoofdige di rectie m te stellen; benoemd worden de heren K. Haasnoot en HJ Scheffelaar, beiden thans adjunct-directeur. Ook besluit de Raad de kleuren van een nieuwe stadsvlag vast te stellen. Officiële ingebruikneming van de Gasthuishuisjes aan het Groot Hei ligland en het pand Gedempte Oude Gracht 60 van de Stichting Dioge nes Haarlem. 5 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit het huis op het landgoed „Kareol dat met sloop bedreigd werd, op de monumentenlijst te laten plaatsen. De Werkgroep Haarlem van de Archeologische Werkgemeenschap heeft in de Vishal een tentoonstelling „Van strandwal tot stad" inge richt. Door de terugloop van het aantal leerlingen wordt de Elout van Soeter- woudeschool aan de Muiderslotweg gesloten en gevoegd bij de Charlot te de Bourbonschool aan de Jan Prinslaan. Ds. D.J. Roos, predikant bij de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal, viert zijn zilveren ambtsjubileum. Wegens pensionering neemt de heer P.J. Merckens afscheid als rector van de Kennemer Scholengemeenschap; hij wordt opgevolgd door de neer J.M. Vermeulen. Op het bureau van politie aan de Koudenhorn is een 45 meter hoge zendmast geplaatst voor radioberichten ten behoeve van de politie in de regio (zie 18 aug.). Installatie van mevrouw Mr. A.Chr. Blom, werkzaam bij de Raad voor de Kinderbescherming te Amsterdam, als rechter in de Haarlemse rechtbank. De heer L. Brandon Bravo, die 40 jaar slagwerker is geweest bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest, is bij zijn afscheid toegekend de 19 20 21 26

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 320