319 gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer C.B.H. Beekhuis, Heemstede, werkzaam bij de Provinciale Pla nologische Dienst, promoveert te Utrecht op het proefschrift „Her vormde gemeenten in Noord-Holland, een religio-grafiale analyse". JULI 1 Gerard Vermeulen, Overveen, sinds 1 maart 1960 hoofdredacteur van het weekblad „Panorama", 25 jaar aan dit blad verbonden. Het gebouw van het departement Haarlem van de Maatschappij „Tot Nut van het Algemeen" aan de Lange Veerstraat 16 voor twee ton verkocht aan C. en J. Damave en J. Vlaar, die het voor sociale wo ningbouw zullen bestemmen. 3 Het internationale improvisatie orgelconcours in de Grote Kerk wordt gewonnen door de Nederlander Jan Raas. 5 De heer P. de Klerk te Bloemendaal viert zijn 100ste verjaardag. 6 In de R.K. Spaarnekerk wordt de laatste dienst gehouden (zie 11 nov.). In de Amsterdamstraat wordt een 58-jarige vrouw door wurging door haar 44-jarige neef om het leven gebracht. De gemeenteraad besluit mee te werken tot de samenvoeging van de waterproductiebedrijven van Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort en Velsen tot een bedrijf en tot het infiltreren van Rijnwater in de Kenne- merduinen, waar het waterwingebied van Haarlem is; Haarlem zal deelnemen aan de Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland. 11 Bij zijn afscheid als havenmeester der gemeente wordt de heer S. Ka- verla toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 14 Publicatie van een ontwerp van wet over reorganisatie van het binnen lands bestuur, waarbij Nederland 26 provincies krijgt en Noord-Hol land 4 (Haarlem-IJmond, Groot-Amsterdam, Kop van Noord-Holland en 't Gooi), (zie 30 sept.) 16 Bij besluit van de minister van Binnenlandse Zaken zullen de gemeente en rijkspolitie samenwerken op wegen voor doorgaand verkeer in de regio Haarlem; de hoofdcommissaris van politie te Haarlem, de heer A. Molenaar, wordt belast met de bevelvoering bij de operationele uit voering der werkzaamheden. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar legt Dr. A.H. Garrer zijn functie van geneesheer-directeur van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo neer (zie 8 aug.). 17 Uit de woning van een particuliere verzamelaar aan de Gierstraat wor den 23 schilderijen gestolen voor een waarde van 50.000; later wor den de schilderijen in beslag genomen en twee Amsterdammers aange houden. 18 De ontwerp-begroting der gemeente voor 1976 sluit met een tekort van 6,6 miljoen gulden; dit was in 1975 4,5 miljoen (zie 14 nov.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 321