320 AUGUSTUS I De heer B.R.A. Maasen uit Haarlemmermeer treedt in functie als di recteur der Stichting Samenwerkende Gezinsverzorgingsinstellingen in Haarlem. 5 Burgemeester en wethouders stellen een bomenfonds in, waarin parti culieren, die een jubileum vieren, gelden kunnen storten voor de aan- koop van bomen ter versiering van de stad. 6 De Koninklijke Droste's Cacaofabrieken B.V. worden overgenomen door de Erven Weduwe J. van Nelle N.V. te Rotterdam, maar blijven als zelfstandige eenheid bestaan. 7 Op de plaats langs het Spaarne bij de Vijverlaan, waar de villa „Olden- hove" stond die als spookhuis bekend stond, zijn 6 huizen gebouwd. In het begin van deze eeuw liet de burgemeester van Ylst na een ruzie met zijn gemeenteraad zijn huis „Sminia-State" afbreken en per schip naar Haarlem vervoeren waar het aan het Spaarne weer werd opgebouwd. 8 De congregatie der Broeders van Sint Joannes de Deo, waarvan de leden als eigenaren en beheerders zijn opgetreden sinds de oprichting in 1889, heeft het beheer overgedragen aan de Stichting Sint Joannes de Deo in Nederland; als voorzitter treedt op drs. F.A. Vissers die reeds 25 jaar provinciaal economisch directeur is; in de plaats van de gepen sioneerde geneesheer-directeur Dr. A.H. Garrer treedt op Dr. E.B.M. Dilleman en als directeur interne zaken de heer A. Casander. 15 In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehouden van Haarlems zilver uit de 17de en 18de eeuw. 18 Het bureau van politie aan de Smedestraat (sedert 12 augustus 1898 in gebruik) wordt gesloten en overgebracht naar de Koudenhorn (zie 10 okt. en 24 dec.). 20 De gemeenteraad besluit een gemeentelijke school voor Hoger Econo misch en Administratief Onderwijs te stichten en spreekt de wenselijk heid uit van een gemeentelijke middelbare Horeca-school, waartoe de Kamer van Koophandel en Fabrieken het initiatief heeft genomen. -2 Installatie van de heer J. de Widt uit Zwolle als burgemeester van Bennebroek. 23 Het complex van de Houthandel voorheen Van der Belt aan de Spaarn- damseweg door brand verwoest; de schade bedraagt twee miljoen gul den. De Sportvereniging „Onze Gezellen" viert haar gouden jubileum. -5 Opgericht is de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland met als doel het oprichten en instandhouden van een historisch museum, alsmede het bijeenbrengen en tentoonstellen van voorwerpen, die be trekking hebben op de historische en voorhistorische ontwikkeling van Zuid-Kennemerland. 28 Bij zijn afscheid van de Keuringsdienst van Waren wordt de heer GJ. Teunissen toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De gemeenteraad van Heemstede besluit tot fusie van Openbare Wer ken met het Gemeentelijk Gas-, water- en electriciteitsbedrijf en stelt het bestemmingsplan Merlenhoven vast; er kunnen daar 214 premiewo-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 322