321 ningen en 213 woningen in de vrije sector gebouwd worden. 30 Een comité van bewoners uit de omgeving van de Burgwal heeft voor een week een aantal activiteiten voorbereid. In de Stadsschouwburg is het schilderij „De toneelspeelster" van Isaac Israels geplaatst uit de nalatenschap van de familie Ladenius Boersma, ter nagedachtenis van Guus Boersma, een bekende figuur uit amateur toneelkringen, die op 11 januari jl. is overleden. SEPTEMBER 2 Oprichting van de Federatieve Vrouwenraad Haarlem, waarbij 16 vrouwenorganisaties zijn aangesloten; mevrouw De Gou-Houba wordt erepresidente. De vroegere directeur van de Haarlemse Muziekschool en pianist Piet Vincent wordt 80 jaar. 6 Bij een nachtelijke brand gaat het clubgebouw van de Haarlemse Lawn Tennisclub in vlammen op. Viering van het 40-jarig bestaan van de Haarlemse Rade-club „Excelsi or". 12 Bij een verkeersongeval in Markelo komen ds. P. Hazekamp (39 jaar), predikant van het Epilepsiecentrum Meer en Bos, met twee kinderen van 8 en 10 jaar om het leven; zijn echtgenote raakt gewond. 13 Op de plaats waar het omstreeks 1100 gestichte Huis Aelbertsberg heeft gestaan onthult mej. A.M.G. Nierhoff, oud-gemeente-archivaris van Bloemendaal, een gedenksteen; de plaats wordt beschouwd als de ba kermat van Bloemendaal. 16 Ingebruikneming van de Willem Frederik Jansenschool (christelijk L.O.M.-onderwijs) aan de Stresemannlaan; deze school was vroeger aan de Linschotenstraat. 17 Het Instituut voor Epiiepsiebestrijding in Heemstede en Vijfhuizen voert een nieuwe structuur in; als algemeen directeur treedt op Dr. H. MEINARDI, tot voor kort wetenschappelijk geneesheer-directeur. 18 De commissie planologie uit de gemeenteraad bespreekt de verplaat sing van het Rijksarchief aan de Ceciliasteeg naar een plaats achter het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Kleine Houtweg. 19 „Ons gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat heropend en bestemd voor wijkbewoners. 20 De Werkvoorzieningsgemeenschap voor Zuid-Kennemerland houdt een „open dag" in de Sociale Werkplaatsen ter gelegenheid van het feit dat het 50 jaar geleden is dat de Haarlemse Werkinrichting aan het Donkere Spaarne werd geopend. 24 Ter gelegenheid van een congres te Amsterdam brengen 200 handela ren in antiquarische boeken een bezoek aan het Frans Halsmuseum, waar een tentoonstelling op het gebied van het boek is ingericht. 25 De gemeenteraad van Heemstede besluit het aantal wethouders tot vier uit te breiden en Mr. H.J.F. Reeringh (VVD) te benoemen. 26 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de heer F. de Goede, loco-griffier der Staten en chef van de afdeling financiën, eco-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 323