322 nomische zaken, provinciale bedrijven en werkgelegenheid, afscheid. 27 Herdenking van het feit, dat het 50 jaar geleden is dat Thijsse's Hof werd opgericht; er verschijnt een herdenkingsboek. Frans Balendong vestigde zich 40 jaar geleden als glazenier. 29 In een brief aan de leden van de Vereniging „Haerlem" deelt de voor zitter, de heer Th. Hoog mee „Zwanenburg" verlaten te hebben om zich te Bennebroek te vestigen; het voorzitterschap van de vereniging, dat hij sinds 7 november 1964 vervulde, wordt overgenomen door Mr. H.E. Phaff. (zie 20 nov.). 30 De bewoners van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude hou den een volksstemming over de vraag of de gemeente eventueel bij de nieuwe provincie Groot-Amsterdam, zoals in het ontwerp van wet staat, of in de nieuwe provincie Haarlem-Ymond moet worden inge deeld; 2371 bewoners (97,69%) verklaren zich voor Haarlem en 56 (2,31 voor Amsterdam, (zie 20 nov.). Bekend worden de plannen het terrein van Van Tubbergen N.V. aan de Koninginneweg, waar de bollenteelt zal eindigen, in te richten voor eensgezinswoningen. OKTOBER 1 De gemeenteraad aanvaardt een nota van de Kennemerraad over het concept-ontwerp van wet reorganisatie van het binnenlands bestuur (zie 15 dec.); het gebouw „De Spaarnestad" aan de Nassaulaan wordt voor 4.250.000 aangekocht voor woningbouw en eventueel parkeergarage en kantoren; de bedrijfspanden van Sabelis en Kerrebijn worden aange kocht voor 225.000; aan de B.V. Verf- en glasindustrie Kerrebijn wordt 2800 m2 in de Waarderpolder verkocht voor 235.000. Drie wethouders stellen de sierbestrating in de Grote Houtstraat en Anegang in gebruik; invoering van een parkeerverbod voor niet-bewo- ners in de Heilige landen en de Kamp; ingebruikneming van de „Win tertuin" in het Brinkmanncomplex. Bij een nachtelijke overval op een bediende van het station Heemstede- Aerdenhout bedraagt de buit 17.000. 3 Tijdens een bijeenkomst in het in restauratie zijnde gebouw van de voormalige Bank van Lening worden onderscheidingen uitgereikt door het Nationaal Comité Monumentenjaar aan één Noordhollandse ge meente (De Rijp), aan 8 Noordhollandse instellingen en aan 26 dames en heren uit de provincie die zich verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van Monumentenzorg; onder hen zijn de heren C. Ockeloen, wethouder van Velsen en C. Lijnzaad, voorzitter van de Stichting Dio genes Haarlem. 6 In de Rozemarijnsteeg wordt een aantal woningen afgebroken; de grond krijgt voorlopig een groenbestemming; later zullen er huizen worden gebouwd. 8 Wethouder W. van Liemt slaat de eerste paal voor de uitbreiding (14000 m2) van de Bouwmaterialenhandel Keur en het Containerbe- drijf Keur aan de Heringaweg in de Waarderpolder.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 324