323 Het juweliers bedrijf W. Voet en Zonen bestaat 175 jaar. 9 In het raadhuis van Bloemendaal wordt de „dag van de vrouw" gehou den. 10 Alle afdelingen van de politie zijn in de voormalige kazerne aan de Koudenhorn ondergebracht; de officiële opening zal in april 1976 ge schieden. Ter gelegenheid van een tentoonstelling van Harry Prenen in de Vis- hal verschijnt een boekje van hem met Haarlemse herinneringen onder de titel „Wat mij betreft". Burgemeester Jhr. mr. W.H.D. Quarles van Ufford van Heemstede stelt het vernieuwde woonwagenkamp aan de Ringvaartlaan in gebruik. 11 In het centrum worden demonstraties gehouden tegen het regiem van Franco en tegen abortus. Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek ontvangen Simone Scheel voor°haar boek „De nacht van de heksenketelkandij en Alet Schou ten, met haar boek „Huon en de ganzenjonkvrouw onderscheidin gen. Viering van het 50-jarig bestaan van de Sint Theresiaschool in Bloe mendaal. 13 In de nacht brandt het voormalige hotel „Zomerzorg" te Bloemendaal gedeeltelijk af. Het gebouw van de wasserij Haak aan de Brakenburgstraat wordt af ge- broken; de grond is bestemd voor de bouw van 40 twee- en driekamer flats. De Gemeentelijke Sociale Dienst is verhuisd van de Raamsingel naar een nieuw kantorencomplex aan de Zijlsingel; 20 november stelt burge meester Mr. dr. L. de Gou het gebouw in gebruik. 15 Met ingang van 1 januari is drs. Th.M.E. Liket, rector van de Spaarne Scholengemeenschap, benoemd tot hoofd van de afdeling voorzienin gen bij het directoraat-generaal diensten en inspectie van het ministerie van Onderwijs en wetenschappen. Mevrouw Van der Jagt weduwe van de Amserdamse orthopedagoog Wim van der Jagt, verricht de officiële opening in Parkwijk van de Wim van der Jagtschool voor christelijk B.L.O. Een deputatie uit Leamington-Spa brengt een bezoek aan Heemstede als voorbereiding van een hernieuwde uitwisseling tussen beide ge meenten. 16 De gemeenteraad van Bloemendaal wijst een verzoek van de Stichting Banistiek en Heraldiek over het instellen van een gemeentevlag van de hand; installatie van het raadslid mevrouw S.M.A. Reestman-Bogaert (Progressief Bloemendaal) als opvolger van Drs. H. Wiebinga. Wethouder P.W. Voskuilen stelt de Albert Plesmanschool (kleuter en basisonderwijs) aan de Erasmus/Bernadottelaan in gebruik. 18 Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het Sportfondsenbad in het Frederikspark en de vernieuwing van het bad worden gedurende een week feestelijkheden gehouden. In het Frans Halsmuseum is een tentoonstelling ingericht van werken van Jac. van Looy (1855-1930); er verschijnt een boek van F.P. Huij- gens „Wie dronk toen water", bevattende brieven van Jac. van Looy

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 325