324 en diens leraar August Allebé. 20 Het A.N.W.B.-kantoor is verplaatst van de Schotersingel naar het Stati onsplein. 22 De gemeenteraad aanvaardt een nota die dient als aanzet van het cul tuurbeleid van B W, besluit de kleuterschool „Onder de Diamaatjes" in de Smedestraat op 1 januari op te heffen en het gebouw te bestem men als dependance van een andere kleuterschool, stelt een bedrag van 410.000 beschikbaar voor de tweede fase van de uitbreiding van het Frans Halsmuseum, verkoopt grond aan de Rijksstraatweg voor het supermarktbedrijf Kijkgrijp en stelt 3 miljoen gulden beschikbaar voor de bouw van een kleuter- en basisschool in Molenwijk. 24 Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft een concert met wer ken van Hendrik Andriessen; in één van de zalen van het Concertge bouw is een aan deze musicus gewijde tentoonstelling ingericht. 25 Wegens vertrek naar Hem en Venhuizen neemt pastoor J.H.M. Spoo- ren afscheid van de Petrus- en Paulusparochie in Haarlem-Noord; op volger wordt de heer J.A. Schut, van de parochie H. Bavo uit Heemste de, die op 8 november geinstalleerd wordt. 30 Koningin Margerite van Denemarken en haar echtgenoot prins Hen- rik brengen in gezelschap van koningin Juliana, prinses Beatrix en prins Claus, een bezoek aan het Frans Halsmuseum waar zij na een rondgang aanzitten aan een lunch, aangeboden door het provinciaal bestuur; burgemeester Mr. dr. L. de Gou biedt een oud-Hollandse koektrommel aan, gevuld met Haarlemmer Halletjes. Ter gelegenheid van het Deens koninklijk bezoek worden de commissa ris der Koningin, Mr. F.J. Kranenburg en burgemeester Mr. dr. L. de Gou tot commandeur, de hoofdcommissaris van politie, de heer A. Molenaar, tot officier en de directeur van het Frans Halsmuseum de heer D.H. Couvée en de chef van de interne dienst van de provinciale griffie, de heer J. Meijer, tot ridder in de Danebrog-orde benoemd; de chef van de huishoudelijke dienst van het Frans Halsmuseum, de heer W.A. Polak, wordt de eremedaille in die orde toegekend. Bij zijn afscheid als directeur van de Rijks Geologische Dienst wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar wordt Dr. A. Thiadens ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de directeur van Openbare werken in Heemstede, de heer H.G. Peterse afscheid en hem wordt de gouden erepenning van de gemeente aangeboden. Mr. J.E. Goudsmit legt zijn functie van vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Voetbalbond neer. 31 Bij de viering van het 25-jarig bestaan van de Stichting Kennemerdui- nen en van het zilveren jubileum van haar directeur, Ir. dr. E.C.M. Roderkerk, wordt deze benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau; de gepensioneerde hoofdduinwachter, de heer Otten, wordt de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toege kend; ter gelegenheid van het jubileum verschijnt een boek, samenge steld door de directeur. De heer P. Jongens, hoofd van de afdeling monumentenzorg bij Open bare Werken, reikt 52 prijzen uit aan scholieren die hebben deelgeno-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 326