325 men aan een tekenwedstrijd ter gelegenheid van het monumentenjaar. Bij hun afscheid wegens pensionering wordt de heer J.E. de Vries, afdelingschef bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en mejuffrouw J.M. Hofland, onderwij zeres aan de Vondelschool te Aerdenhout, wordt toegekend de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. NOVEMBER 1 Dr. Th.J. van Vloten 25 jaar huidarts bij het Diaconessenhuis. 2 De radiopredikant Ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal werd 40 jaar geleden in het ambt bevestigd. 3 Afscheidsreceptie van Drs. M.H. van der Hoeven als chef van de afde ling Openbare werken ter gemeentesecretarie. Bij een nachtelijke brand gaat het pand Junoplantsoen 53 verloren. 6 De Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek verzorgt een uitgave van het boekje „Een wandeling langs de buitenplaatsen van Heemstede in de voorzomer van het jaar 1847" door de heer C. Peper; burgemeester Jhr. mr. W.H.D. Quarles van Ufford ontvangt het eerste exemplaar. 10 De beheerscommissie uit het kerkbestuur van de parochie Spaarnekerk bericht de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning' dat het mogelijk is in de Spaarnekerk 92 woningen te bouwen (vorig jaar was het aantal 76), echter niet tegen een prijs van 55.000 maar van 65.000 (zie 4 dec.). 13 Het lid der Tweede Kamer, de heer A.J. Hermes, stelt de Gemma- school voor R.K. onderwijs aan de Nieuwlandstraat in gebruik. 14 De gemeenteraad stelt de begroting voor het dienstjaar 1976 vast en besluit een aantal belastingen en tarieven te verhogen om het tekort te beperken. 15 Wethouder P.W. Voskuilen stelt het clubgebouw van de voetbalclub Alliance aan de Egelantieriaan in gebruik. 17 Bij zijn afscheid als algemeen directeur van het Bedrijf Openbare Wer ken, wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, wordt de heer J.H.A. Hardeman benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 18 Dankzij een subsidie van het Anjerfonds Noord-Holland koopt het Frans Halsmuseum een zilveren 18de eeuwse theepot aan, dat in 1746 gemaakt is door Albert Galjaart. 19 De gemeenteraad besluit tot de bouw van een manege voor het onder brengen van de paarden der bereden politie in Eindenhout voor 555.550, waarin het rijk 75% bijdraagt; de raad verleent medewer king aan de restauratie van de kathedrale basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart, waarvoor in totaal 1.700.000 nodig is, verhoogt de bij drage in de kosten van de restauratie van de panden Korte Spaarne 23 en 25, die gestegen zijn van 874.000 tot 1.400.000 en stelt voor de verdere aanleg van het Burgemeester Reinaldapark kredieten voor van 4 miljoen gulden tot 1983, wanneer het park gereed zal zijn, beschik baar. 20 Wegens haar komend vertrek in het voorjaar 1976 naar Den Haag

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 327