326 neemt mevrouw Mr. M. Kranenburg-Lycklema a Nijeholt afscheid als presidente van de Federatieve Vrouwenraad in Noord-Holland. 22 Wethouder P.W. Voskuilen stelt de Spaarne Sporthal in Schalkwijk in gebruik; de kosten bedragen drie miljoen gulden. Viering van het 100-jarig bestaan van de postduivenvereniging „De Snelvlieger" en ingebruikneming van een nieuw clubgebouw aan het Badmintonpad. 23 Wegens zijn benoeming tot predikant bij de psychiatrische inrichting Groot Bron te Wageningen neemt Ds. W.G. Renken afscheid van de Baptisten-gemeente. De Kroon stelt het vijfjaar geleden door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Hazepaterslaan-Dreef gedeeltelijk goed; de torenflat is geschrapt. 27 Wethouder L.D. van den Berg stelt het gezinsvervangingshuis voor geestelijk gehandicapten „De Noordhoek" aan de Martinus Nijhofflaan in gebruik. DECEMBER 1 Bij zijn afscheid als voorzitter van de afdeling Haarlem van het Rode Kruis wordt de heer H. Franken onderscheiden met het kruis van verdiensten in zilver. 4 De staatssecretaris voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Drs. M.P.A. van Dam, brengt een werkbezoek aan Haarlem en deelt mee geen medewerking te verlenen aan de plannen de Spaarnekerk in te richten voor woningen, aangezien de geraamde bouwkosten te hoog zijn. 5 Wethouder A. Thuis stelt in de Kennemerduinen in Overveen, waar het waterwingebied van de gemeente Haarlem is, een proefinfiltratie om het water op peil te brengen in bedrijf. In deze maand bereidt een comité een aantal activiteiten voor die ge wijd zijn aan de solidariteit met politieke gevangenen van alle nationa liteiten en overtuigingen; Nico Scheepmaker opent op 3 december in de Vishal een tentoonstelling van werken van Haarlemse kunstenaars en op 14 december wordt een kunstveiling gehouden. 9 Jan Westendorp neemt de jaarlijkse publieksprijs in ontvangst van de in de Vishal gehouden tentoonstelling van gemeentelijke aankopen voor zijn schilderij „Ochtend"; wethouder M. van de Water rijkt de prijs uit. 11 Aan de Helmlaan wordt het bejaardencentrum „Parkzicht 2" in ge bruik genomen. 13 Wethouder L.D. van den Berg stelt het vernieuwde woonwagenkamp in de Waarderpolder in gebruik. De groepen Haarlem van de Anonieme Alcoholisten nemen in het ge bouw Spaarne 35 een sociëteit in gebruik. 15 De Katholieke Reclasseringsvereniging, het Nederlands Genootschap tot Reclassering, de Protestants-Christelijke Reclasseringsvereniging en de Dr. F.S. Meijersvereniging in de arrondissementen Haarlem en Alk-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 328