327 maar, die reeds een samenwerkingsverband hadden, gaan over naar de Algemene Reclasseringsvereniging, die landelijk reeds bestond. Provinciale Staten nemen een nota aan over het ontwerp van wet Bin nenlands bestuur, waarin zij de minister van Binnenlandse Zaken hun visie op dit onderwerp geven. Begonnen wordt met de sloop van de villa Beau Regard op de Hoge en Midden Duin en Daalsewegen; op de plaats van het in 1908 gestichte gebouw zal een appartementengebouw verschijnen. 16 Mr. C. van der Vliet, werkzaam op de afdeling secretariaat en kabinet der gemeente Haarlem, treedt in functie als burgemeester van Ulrum (Gr.). De drie plaatselijke afdelingen van de Kruisverenigingen besluiten met ingang van 1 januari verder te werken als „Kruisvereniging Haarlem". 17 In Treslong in Hillegom wordt het 60-jarig bestaan van de in Haarlem gevestigde Katholieke Land- en Tuinbouwbond gevierd. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Vereeniging „Haerlem" wordt de heer Th. Hoog benoemd tot erevoorzitter; ook neemt het bestuurslid, Drs. J.J. Luyten, na een activiteit van 28 jaar, afscheid. 18 Het gemeentebestuur van Bloemendaal besluit een weg in Vogelenzang naar Godfried Bomans te noemen. Het interparochiaal schoolbestuur heeft besloten de Sint Antoniusschool voor R.K. basisonderwijs aan de Zijlsingel op te heffen per 1 juli 1976 wegens het teruglopen van het aantal leerlingen. De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot directeur van het Ge meentelijk Technisch bedrijf de heer A.R. Ellenburg uit Nieuw Ven nep en neemt afscheid van de fractievoorzitter van het C.D.A., Dr. J. de Ruiter, die als raadslid wordt opgevolgd door de heer G. Hofland. 19 Het Mendelcollege, sinds de oprichting staande onder de leiding van de paters Augustijnen, krijgt een eigen plaatselijk bestuur: de Stichting Gregor Mendel; binnenkort zullen de paters Augustijnen het bestuur van het eveneens door hen gestichte Triniteitslyceum overdragen. 20 Bij de viering van het 25-jarig bestaan van de voetbalclub „Energie" zijn de voorzitter, de heer W.N. Schornagel, de secretaris, de heer P. van Bezu en de penningmeester, de heer C.H. van Bilthoven 25 jaar in functie. 23 Hoofdinspecteur en korpschef van politie in Bloemendaal, de heer J. Voerman, bij zijn pensionering benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 30 De gemeente ontwikkelt plannen het bureau van politie aan de Smede- straat voorlopig te bestemmen voor een aantal personen, dat destijds de Egelantier gekraakt heeft en daar mocht blijven; de Egelantier wordt verbouwd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 329