37 lijke pers. Er leven nog mensen die toen als ambtenaar gewerkt hebben in het raadhuis van Schoten, de huidige politiepost bij de Liduïnakerk aan de Rijksstraatweg. Zij herinneren zich nog als de dag van vandaag de emotionele discussies tussen Heerkens Thijs- sen en de socialistische wethouder Klein. Het was toen werkelijk: van dik hout zaagt men planken. Chris Wolff had nu juist het karakter en het talent om een door iedereen geaccepteerde scheidsrechterlijke functie te vervullen. Voor Schoten als zelfstandige gemeente was er intussen geen red den meer aan. Toen de annexatie door Haarlem in 1927 haar beslag had gekregen, werden er raadsverkiezingen voor Haarlem gehouden. Tot zijn eigen verrassing kwam Chris Wolff in de Haarlemse gemeenteraad: een niet zo spraakzame buitenman van wie de stadse raadsleden niet veel te duchten hadden. Dat dachten ze tenminste. In de eerste de beste raadsvergadering waarin Wolff figureerde, was het al raak. In de voorgaande vergadering namelijk had de gemeenteraad voor veel te veel geld negen hectare grond in Scho ten aangekocht. Chris Wolff maakte dat zijn nieuwe collega's dui delijk maar toen zij zich niet aan hem stoorden, tekende hij beroep aan bij Gedeputeerde Staten, en hij kreeg tot verrassing van de andere raadsleden, het gelijk aan zijn kant. De provincie keurde het besluit niet goed, de transactie ging niet door. Lange Chris bleek ook in de Haarlemse raad een man, met wie rekening moest worden gehouden. Dat is allemaal al weer lang geleden. Er is nog weinig dat herin nert aan het vroegere Schoten. Een van die laatste herinneringen is Chris Wolff geweest. Wim Helversteijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 39