70 nicht Ann Goddard, de oudste dochter van zijn enige zuster. Deze „mariage de convenance", zeker van Ann Goddard's kant, vond plaats in 1782. John Williams werd hierna als partner opgenomen in de firma Hope Co, en voegde de naam Hope bij de zijne. Hij schijnt een wat saaie, rechtlijnig-denkende man geweest, goed voor zijn werk, maar nauwelijks in staat om een avontuurlijke vrouw als Ann Goddard te boeien. Zij had dan ook al vrij spoedig een minnaar, de Duitse kolonel Baron Von Dopff. De naam van de man moge wat operette-achtig aandoen, de affaire tussen hem en de echtgenote van John Williams Hope was van zo serieuze aard, dat zij tenslotte na twintig jaar tot een huwelijk leidde. Uit de verbintenis van Ann Goddard met de protégé van haar oom werden intussen vijf kinderen geboren. Deze mensen: de ijdele John, met zijn gezin rondtrekkend van het ene huis naar het andere, de ijverige John Williams Hope en de frivole Ann Goddard, zijn echtgenote, vormden, naar men mag aannemen, de directe omgeving van de in Amerika geboren en in Engeland getogen Henry Hope. Een on-Hollands en kleurrijk ge zelschap. De Hopes oriënteerden zich in hun weinig door Hol landse traditie beperkte levensstijl vooral op het joyeuze Enge land, waar gedurende de 18de eeuw in de kolonies en de opko mende industrie door een aantal families schatten werden ver diend. Engeland was ook hierdoor een van de voornaamste ver spreidingsgebieden van het modieuze neo-klassicisme, de stro ming in de kunst en de architectuur die in de klassieke oudheid opnieuw haar voorbeeld in inspiratiebron vond. Henry Hope kocht schilderijen van de Engelsman Joshua Reynolds, een van de grondleggers en theoretici van het neo-klassicisme, en liet zijn portret door hem schilderen. Angelica Kauffmann, een schilderes van Duitse origine die lang in Londen werkzaam was, en tot de avant-garde van haar tijd mag worden gerekend, maakte portret ten van het echtpaar Ann Goddard en John Williams Hope. Zowel Henry als John Hope waren verzamelaars van oude mees ters en voorwerpen uit de klassieke oudheid. Ook in een volgende generatie bleek de familie Hope bezeten van het verzamelen van kunst en het bouwen en inrichten van huizen. Thomas Hope, als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1975 | | pagina 72