Valkenburg als voorzitter en de bestuursleden van „Haerlem" D.H. Couvée, Th. Hoog, mr. H.E. Phaff, A.G. van der Steur en drs. JJ. Temminck als leden, aangevuld met P. Arkema en mr. J. de Vries van het stadhuis. De werkgroep die de tentoonstelling maakte bestond uit D.H. Couvée, dr. J.C.A. de Mey, mr. H.E. Phaff, A.G. van der Steur, drs. J.J. Temminck en mevrouw C.J.M. Vogel-Fritschy. De catalogus van de tentoonstelling werd samen met „Haerlem" uitgegeven en verspreid158). De Hoofd wacht had ook een rol in dit gebeuren. Van november 1976 tot maart 1977 werd de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" gehouden in de Vleeshal. Hier werd de twintigste-eeuwse geschiedenis van Haarlem behandeld, samen vallend met het 75-jarig bestaan van „Haerlem". De Historische Werkgroep Haerlem speelde een grote rol bij de totstandkoming van deze tentoonstelling, evenals de bestuursleden D.H. Couvée, drs. J.J. Temminck, B.C. Sliggers, mevrouw C.J.M. Vogel-Frit schy en de staf van het Frans Halsmuseum. Op kosten van „Haer lem" werkte drs. R. Daalder een aantal maanden aan de voorbe reiding van deze tentoonstelling89). In 1901 was één der doelstellingen van de nieuwe vereniging om „zoo mogelijk" tentoonstellingen te houden. Hoewel het niet al tijd even gemakkelijk ging is het toch interessant te zien wat er buiten de vier genoemde grote tentoonstellingen in de loop der jaren is gedaan om deze doelstelling na te streven. In 1903 werd besloten contact op te nemen met de kunstschilder Theophile de Bock en met de Commissie over het Stedelijk Mu seum om gezamenlijk te komen tot een tentoonstelling van Oude Kunst40). Enkele maanden later bleken er twee plannen te zijn. De Commissie voor het museum, waarvan het bestuurslid Gonnet secretaris was, wilde in het Stedelijk Museum een tentoonstelling maken van doeken uit Haarlem en omstreken, terwijl de heren De Bock en Von Saher, de laatste ook bestuurslid van „Haerlem", een tentoonstelling voorstonden van schilderijen en „antieke pre- ciosa als meubelen, aardewerk, porselein enz. waarbij overwogen werd die expositie zoo mogelijk in een daarvoor geschikt oud huis te houden". Het bestuur van „Haerlem" voelde meer voor het plan van Von Saher-De Bock, maar meende er zich niet verder in 108

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 110