die de uitvoering van de plannen hadden verwezenlijkt, het lid Joh. Jansen droeg een vers voor over het beleg en er werd een foto gemaakt van het bestuur met zijn ere-voorzitter in de nieuwe behuizing, een foto die wij hier gelukkig nog eens kunnen afdruk ken. „En zoo hebben wij dan nu onzen zetel en behoeven wij geen onderkomen meer bij „Brinkmann' te zoeken klonk het tevre den in het jaarverslag van de hand van secretaris Tadema™). Men kon kennelijk nog niet voorzien dat het ledental nog zo zou toene men dat men nog vele jaren van „Brinkmann" gebruik zou gaan maken! In de loop van 1922 werden „ten behoeve van de vereeniging" 50 flessen Rijnwijn gekocht en ook werd door de secretaris voor sigaren gezorgd77). Het souterrain werd onderverhuurd, eerst aan de antiquair Van 't Hof, later aan de sigarenhandelaar J.J.P. Kraayer78). In 1926 overleed „onze knecht" Verhagen, die werd opgevolgd door J.M. van Bommel als conciërge. Wegens hoge leeftijd en gezondheidstoestand beëindigde deze zijn functie in 1942 en werd gedurende twee jaar opgevolgd door C.F. Smit. In 1945 werd B. Cornet Smit's opvolger. Cornet bleef tot zijn 83e jaar de bewaar der van de Hoofdwacht, maar moest daar in 1957 mee ophouden, nadat hij al enkele malen tijdens vergaderingen onwel was gewor den en door een bestuurslid was thuisgebracht. Opvolger van 1957 tot 1964 werd J. Schultze Kool en sedert 1964 A.H. Ko ning. Van Bommel, Cornet, Schultze Kool en Koning waren be kende figuren in „Haerlem" en op de Grote Markt, waar zij de Hoofdwacht een beetje als „hun" huis beschouwden. Dit wordt geïllustreerd door het feit dat A.H. Koning in 1974 zijn 80e ver jaardag vierde in „zijn huis aan de Grote Markt". In 1927 waren er plannen om de verdieping alsnog te restaure ren79), maar door de crisis is het er toen niet van gekomen. In 1939 kwamen onder leiding van ir. G. Friedhoff enige herstel lingen en verbeteringen, zowel in- als uitwendig, aan het gebouw tot stand. Zo werd de ingang verbeterd door het achteruitzetten van de muur van het zijkamertje en werd de trap achter de voor deur verbeterd80). In 1948 kwam de verbouwing van de verdieping opnieuw ter 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 122