van de zuivere monumentenzorg, vooral gericht op incidentele gevallen. Het bestuur heeft met het oog op het belang van deze besluitvor ming door de gemeentelijke overheid in november een avond voor de leden belegd. De bijzonder grote opkomst maakte duidelijk dat deze zaak in brede kring leeft. Er is trouwens in het algemeen een toenemende belangstelling in Haarlem en omgeving voor het werk van de Vereniging. Dat blijkt onder meer uit de stijging van het ledental van 1180 per 1 januari tot 1250 eind '76. Natuurlijk zouden we niets liever zien dan een verdubbeling op z'n minst, maar als we zien hoe het is gesteld met de belangstelling in andere steden slaan we hier in Haarlem bepaald geen slecht figuur. We blijven streven naar uitbreiding van de Vereniging, omdat de be perkte omvang ook maakt dat de polsstok voor sommige projek- ten soms net te kort is. In dit kader mogen we ons gelukkig prijzen met een Haarlems gemeentebestuur dat een open oog heeft voor de werkzaamheden van de Vereniging en daaraan financiële steun verbindt in de vorm van een subsidie van 2500,Ook andere gemeenten leveren een bijdrage: Velsen 1000,en Bloemendaal 500, Dit jaar heeft ons bestuurslid mr C.W.D. Vrijland, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor „Haerlem", zijn funktie neerge legd. Met name door zijn kennis van de buitenplaatsen aan de duinvoet heeft hij zich onderscheiden. Van zijn hand zijn verschil lende publikaties hierover verschenen, evenals over het Gerecht in Haarlem. Het bestuur heeft mr Vrijland op 2 november nog eens in zijn midden gehad voor een bescheiden huldiging. Uit handen van voorzitter mr H.E. Phaff ontving de heer Vrijland de zilveren erepenning van de Vereniging. De heer Vrijland heeft bij die gelegenheid een kaart van Zuid-Kennemerland aan de Vereniging aangeboden. Het bestuur nam op die dag eveneens afscheid van mevrouw C.J.M. Vogel-Fritschy, die het secretariaat heeft vervuld geduren de een jaar. Ze was helaas genoodzaakt haar funktie beschikbaar te stellen door de toename van andere werkzaamheden, waaron der de voor onze Vereniging zeer belangrijke tentoonstelling 10

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 12