„Haerlem" achtte dit manuscript veel te uitvoerig voor het doel. Wel bemiddelde men bij het gemeentebestuur om dit manuscript te laten stencillen als handleiding voor leerkrachten125). In 1954 zond Vercruijsse een manuscript dat nu voor de leerlingen zelf bedoeld was: Op en om 't Sant, de geschiedenis van Haarlem in verhalende schetsen voor de jeugd. Ook dit werd een lijdensweg, tot in 1959 bericht kwam dat het gemeentebestuur er niet op wenste in te gaan126). In 1961 organiseerde „Haerlem" een tekenwedstrijd onder Haar lemse middelbare scholieren, onder de zinspreuk „Zo ziet de jeugd Haarlem". Een en ander werd georganiseerd door een com missie waarvan het bestuurslid ir H.A. Breuning voorzitter was en waarvan ook de tekenleraar Dingeman J. Korf deel uitmaakte. Er kwamen 33 inzendingen, van 24 leerlingen van zes verschillende scholen en de resultaten werden in de Hoofdwacht geëxposeerd. Een en ander werd als een succes beschouwd. De heer Breuning verrichtte zeer veel werk voor dit welslagen127). Gedurende de projecten van de heer Vercruijsse kwam zo nu en dan terloops een jeugdafdeling van „Haerlem" ter sprake, iets dat ook in 1965 geschiedde toen mej. Kurtz iets vertelde over de Nederlandse Jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis128). In de zeventiger jaren kwam er echter wat meer aandrang op het bestuur ook aan jongeren te denken. In de jaarvergadering van 1972 werd met nadruk gevraagd naar jongere bestuursleden129). In maart 1973 kwam er een discussie in de ledenvergadering over het betrekken van de jeugd bij het werk van de vereniging „Haer lem", naar aanleiding van een brief van het lid Th. A. Delle- man130). Twee maanden later tijdens een ledenvergadering131) in de Evangelisch-Lutherse Kerk werd de voorzitter zodanig onder druk gezet door de leden J. van Brugge en Peter Hammann dat deze op korte termijn een bijeenkomst organiseerde waarop alle voorbereidingen getroffen werden voor een jeugdafdeling. Het be stuurslid Temminck werd contactman en als „mentoren" traden in de eerste tijd J. van Brugge, mej. L.C.W. van Dusschoten en Th. A. Delleman op, waarvan vooral de eerste veel werk voor deze afdeling verzette. Er werd een gereduceerd lidmaatschap voor personen onder de 21 jaar vastgesteld. 133

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 135