een of andere wijze ten opzichte van de vereniging hebben onder scheiden140). Tussen 1915 en 1976 zijn 68 penningen uitgereikt en wel bij de volgende gelegenheden: 137 1915 a. In brons aan hen die bijdroegen aan de bouw van de toren op het stadhuis, dat wil zeggen aan de dertig schenkers die in het artikel Vijfenzeventig jaar op de bres voor de monumenten en het stads- schoon van Haarlem werden genoemd, en aan hen die op andere wijze bij de herbouw betrokken waren: Ir J.A.G. van der Steur, dr. J.A. Bitter, prof. dr. J. Huizinga, M.W.F. Sterck141), dr. A.H. Garrer, L.C. Dumont, A.A. Hillebrand, A.W. van Zanten en de burgemeester van Haarlem. b. In brons aan het Rijkspenningkabinet, aan de directeuren van Tey- lers Stichting voor het penningkabinet van Teyler en voorts aan H M. de Koningin, H.M. de Koningin Moeder en Z.K.H. de Prins. c. in zilver aan de gemeente Haarlem. De bronzen afslagen kostten 5,per stuk, die in zilver 12,Op alle penningen werd op de achterzijde gegraveerd „De Toren op het Raadhuis herbouwd April 1915". 1922 In zilver aan hen die de restauratie van De Hoofdwacht hadden be werkstelligd: L.C. Dumont, P.F. de Bordes en A.A. Hillebrand. 1928 In goud aan J.L. Tadema, toen deze vijfentwintig jaar secretaris was. 1932 In brons aan J.F.C. Brinkmann voor het herstel van gevel Grote Markt 11. 1933 In zilver aan A.A. Kok, architect van de restauratie Houtmarkt 17. Eveneens in zilver aan de winnaar van de fotowedstrijd van „Haer- lem". 1942 Aan A.J.M. van Os, als dank voor het mogelijk maken van de ten toonstelling van gapers in de Hoofdwacht. Eveneens in dat jaar in brons aan de conciërge van de Hoofdwacht, J.M. van Bommel, die na 18 jaar om gezondheidsredenen aftrad. 1943 Een exemplaar gegeven aan de Teylers Stichting voor het penningka binet. 1947 In brons aan de winnaar van de fotowedstrijd van „Haerlem". 1948 Tezamen met een oorkonde aan de Afdeling Haarlem van de Katho lieke Arbeidersbeweging in het Bisdom Haarlem, voor de restauratie van Smedestraat 23. 1956 In zilver aan B.F. Enschedé bij zijn aftreden als bestuurslid. 1959 Tezamen met een oorkonde aan de heer L.J.A. van Sambeek voor de restauratie van de panden Oude Groenmarkt 14 en 16. 1961 In zilver aan mej. dr. G.H. Kurtz, bij haar 25-jarig jubileum als ge meente-archivaris. 1962 In zilver aan mr. C.M.J. de Jong, vanwege zijn langdurig bestuurslid maatschap en vele activiteiten en ter gelegenheid van zijn 70e verjaar dag. 1964 In zilver aan jhr. mr. C.C. van Valkenburg bij zijn aftreden als voor zitter.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 139