„Groeten uit Haarlem". Mevrouw Vogel heeft zich immer met enthousiasme aan haar taak gewijd. De algemene ledenvergadering op 30 juni zorgde voor de aanvul ling van het bestuur door bij acclamatie te benoemen mevrouw L.A. Leuven, P. Jongens, K.C. Schuyt en P.W. Heemskerk. Me vrouw Leuven en de heer Heemskerk hebben de secretariaats werkzaamheden op zich genomen, respectievelijk de correspon dentie en de verslaglegging. Lezingen en excursies 31 januari. Ongeveer 180 leden hebben gereageerd op de uitnodi ging, het Historisch Museum in Amsterdam, dat 27 oktober 1975 officieel door koningin Juliana was geopend, te bezoeken. Dit museum, gevestigd in het vroegere Burgerweeshuis aan de Kalver- straat, is het op één na grootste museum van de hoofdstad. Het heeft een unieke ligging tussen de drukste winkelstraat van Am sterdam en de stilte van het Begijnhof. De verhelderende toelich ting door conservator drs D.G. Carasso werd zeer op prijs gesteld en maakte het museumbezoek extra instructief. 8 maart. De heer J. Dooijes, hoofd bureau voorlichting van de gemeente Velsen, zou een inleiding houden over „Honderd jaar Noordzeekanaal". Omdat hij door ziekte niet kon komen werd zijn,plaats ingenomen door de heer Van der Horst. Helaas bereik te diens inleiding niet het peil dat de leden van dit soort bijeen komsten gewend zijn. 9 april. Een avond, gewijd aan de Bank van Lening na een moeizame restauratie een grote aanwinst voor het Haarlemse cul turele leven. De funktie van het hierin gevestigd „Historisch Cen trum" gaat de grenzen van de stad te buiten en versterkt daardoor de centrumfunktie die de stad zich heeft verworven. De heer P. Jongens, hoofd van het gemeentelijk bureau voor de Monumen tenzorg, lichtte toe hoe de restauratie was voorbereid en uitge voerd en dr J.Th.R. van Greevenbroek besprak het gebruik van het gebouw. Een dag later, 10 april, maakten betrekkelijk veel belangstellenden gebruik van de mogelijkheid het gebouw te be- 11

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 13