met een maaltijd in de Hoofdwacht, waarbij buiten de bestuursle den ook aanzaten de burgemeester van Haarlem, de echtgenotes van de oud-voorzitters Tadema en Spoelder en jhr. mr. J.F.Th, van Valkenburg die van de oprichting af, dus zestig jaar, lid was. Er werd gegeten met tafelzilver uit huize Van Valkenburg168). In 1966-67 werd onder auspiciën van „Haerlem" en de Afdeling Kennemerland van de Nederlandse Genealogische Vereniging de Cursus plaatselijke en streekhistorie voor Noord- en Zuid-Hol land gehouden, georganiseerd door A.G. van der Steur. Op zes zaterdagen werden elf lezingen gehouden, achtereenvolgens door prof. dr. W. Jappe Alberts, A.G. van der Steur, prof. dr. F.W.N. Hugenholtz, drs. J.G. Kruisheer, drs. H.H. van Regteren Altena, dr. H. van der Linden, prof. mr. J.Th. de Smidt, drs. J. Fox, drs. A.M. van der Woude, H.L. Kruimel en dr. D.P. Blok over ver schillende aspecten van dit onderzoek. Voorts stonden een ont- 146 I Diner ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan in 1961, in de Hoofdwacht. Zittend v.l.n.r.: mr. C.W.D. Vrijland; mevr. W. Spoelder-Hovens Greve; (niet zichtbaar) H.E. Stenfert Kroese; A.J.M. van Os; mej. dr. G.H. Kurtz; ir. H.A. Breuning; P.A. Dijkema; burgemeester mr. O.P.F.M. Cremers; jhr. mr. C.C. van Valkenburg; mevr. J.J. Tadema-de Breuk; jhr. mr. J.F.Th, van Valkenburg. Staande v.l.n.r.: ir. DJ. Enschedé; jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland; mr. C.M.J. de Jongh; H.B.E. Warnaars (atlas Verdwijnend Haar lem).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 148