zichtigen. De „Bank van Lening-dagen" kunnen in alle opzichten geslaagd genoemd worden. 13 mei. In de Doopsgezinde kerk was een werkgroep die zich met de voorbereiding van de tentoonstelling bezig hield, bijeen voor het verzamelen van materiaal en ideeën voor de expositie. Onder de leden was een soort klopjacht naar spulletjes uit grootmoeders tijd opgezet, waarvan deze avond het sluitstuk vormde. Spijtig genoeg was de opkomst deze avond niet zeer groot. 5 juni. Luilakwandeling. Dit traditionele evenement speelde zich ditmaal af in het recreatiegebied Spaarnwoude, met name in het deel Houtrakpolder. Om half acht 's morgens waren enige tiental len leden verzameld voor het raadhuis van Haarlemmerliede en Spaarnwoude in Halfweg. Waarnemend burgemeester Kuipers verwelkomde ons in de raadszaal met een hartelijke toespraak. Na bezichtiging van het gebouw wandelde men naar het informatie centrum van het recreatiegebied Craayesteyn. Aan de hand van de tentoongestelde foto's en de opgestelde maquette ontvouwde het hoofd van het projektbureau, ir J.J. Vonk, de plannen die men heeft met dit uitgestrekte gebied. Hij liet ook zien welk gedeelte al is verwezenlijkt. Onder zijn leiding werd een rondwandeling van ruim een uur door het gebied gemaakt. Het oude polderland is veranderd in een parklandschap met wandelpaden, heuvels, vij vers en jonge aanplant. Tijdens het tweede kopje koffie in Craayesteyn stelde een aantal leden vragen, met name over de voorgenomen uitbreiding van de Mooie Nel. Als de plannen doorgaan zal een eeuwenoud ongerept gebied worden opgeofferd aan de watersportbeoefening. Tegen deze aantasting van het historisch-landschappelijke cultuurpa troon wordt door sommige groepen verzet aangetekend. Na de toelichting dankte onze voorzitter ir Vonk voor de ont vangst en trok het „Luilakgezelschap" weer Haarlemwaarts, voor zover men niet zo geboeid was geraakt dat men niet nog eens de ongeploegde polders in trok, zoals een deel van de dauwtrappers. De organisatie van deze tocht was uitstekend verzorgd door be stuurslid C. Wiegel. 12

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 14