beschouwd geïnteresseerd te zijn, maar veeleer in hun funktie en hun samenhang. Het „karkas" moet bewaard blijven. Hij was niet zo bezorgd over de toekomst van uitgesproken historische straten als de Heiliglanden („die beschermen zichzelf wel") als wel over de randgebieden om de binnenstad heen. Die verdienen eigenlijk veel meer beschermd te worden, omdat die veel kwetsbaarder zijn. Voorzitter mr H.E. Phaff voegde aan de avond als discussie leider nog wat extra deskundigheid toe door iets te vertellen over de ervaringen die elders in den lande zijn opgedaan met de aan wijzing van beschermde stadsgedeelten. Jubileumviering Op 26 november werd onze Vereniging in het stadhuis van Haar lem ontvangen door het gemeentebestuur, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. In de feeëriek met kaarsen verlichte Gravenzaal kwamen enkele honderden leden samen. Aanwezig was ook de nieuwe beschermheer van de Vereniging drs R.J. de Wit, com missaris der koningin in Noord-Holland. De ere-voorzitter mr dr L. de Gou, burgemeester van Haarlem, richtte de volgende woorden tot de jubilerende Vereniging „Haer- lem": „Vijfenzeventig jaar is een eerbiedwaardige leeftijd. Een leeftijd waarop men gewend is naar de jarige toe te gaan. Maar hier zien wij net het tegenovergestelde, en is de jarige naar het stadhuis gekomen. Dat betekent dat de jarige kerngezond is, en nog niet de pensioengerechtigde leeftijd heeft. Want het komt er niet op aan hoe oud men is, maar hoe men oud is. Een gegeven waarmede ik u als vereniging en ons als gemeentebestuur van harte gelukwens. Onszelf gelukwens omdat in een stad met zo'n historisch verle den, met zo'n rijk archief, in een stad met honderden monumen ten, met nog vele onbekende bodemschatten, een vereniging als de uwe gewoon onmisbaar is. Onmisbaar voor het bundelen van alle belangstellenden in de lokale geschiedenis in de ruimste zin ener zijds en anderzijds als gesprekspartner van de zijde der bevolking voor de historische facetten van Haarlem waarmede ons bestuur voor en na geconfronteerd wordt. Tot heden heeft uw vereniging al van den beginne af gefungeerd 14

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 16