normaal drukken 2.200,— zou kosten, werd tot klein-offset be sloten daar dit slechts 1.700,kostte. De verkoopprijs werd bepaald op 15,De samensteller, de heer Andriessen, werk zaam bij het gemeente-archief, ontving een boekenbon128). Het is jammer dat de uitgave zeer onzorgvuldig is geschied en dat met name het bestuurslid, dat de uitgave voorbereidde, een en ander niet wat zorgvuldiger heeft gepresenteerd. Zo ontbreekt de vermelding waar het boekje nu precies een klapper op is. De Kroniek bijvoorbeeld, overigens een onderdeel van het jaarboek dat juist via een naamklapper goed toegankelijk zou kunnen zijn, is in het geheel niet geklapperd, iets dat pas blijkt na het nemen van enige steekproeven. De namen uit de necrologieën werden, met uitzondering van die der overledene zelf, niet opgenomen. Ook de jaarverslagen werden niet geklapperd. De alfabetisering is eigenaardig, gedeeltelijk veroorzaakt door het hanteren van een niet nader genoemd fonetisch systeem, maar ook door zetfouten of door het door elkaar raken van fiches. Ondanks al deze gebreken is het toch van groot belang als index op de persoonsnamen uit de artikelen in de jaarboeken tot 1965 en het boekje kan op die wijze tal van onderzoekers zeker tot nut strekken. Mocht er in de toekomst opnieuw over een dergelijk register gedacht worden, dan zouden ook de andere namen gefi- cheerd moeten worden, evenals die in de jaarverslagen 1903-1928, terwijl ook aan een index op zaaknamen gedacht zou moeten worden129). 1968 Dingeman Korf, Haarlemse majolica- en tegelbakkers, Haarlem 1968, 32 blz. tekst, 33 foto's, 196 tekeningen en een losse bijlage met bijschriften, ing. Op 15 februari 1965 kwam de heer D.J. Korf in de bestuursver gadering en toonde een en ander over te Haarlem opgegraven majolica. Hiervan zou een dubbel-nummer verschijnen van het Mededelingenblad van de Vereniging van Vrienden der Neder landse Ceramiek en de heer Korf stelde voor hiervan een geza menlijke uitgave met „Haerlem" te maken. Dit geschiedde, maar door ziekte van de auteur verscheen het boek pas in de zomer van 1968130). 192

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 194