Schoolvereniging, dit boekwerk voor een groter publiek. Het re sultaat verscheen in 1952 bij Uitg. J.M. Meulenhoff te Amster dam onder de titel Beknopte geschiedenis van Bloemendaal. In 1939 en 1946 verschenen resp. de eerste en tweede druk van mevrouw J.M. Sterck-Proot's boekje Geschiedenis van Aerden- hout, de tweede druk als uitgave van „Haerlem". Beide boekjes werden in 1975 door mr. C.W.D. Vrijland bewerkt en samengevoegd tot een Geschiedenis van Bloemendacd en Aer- denhout en uitgegeven in de serie publikaties van „Haerlem". De tekst werd ingrijpend bewerkt en uitgebreid; ook het aantal illustraties onderging een grote uitbreiding. Het boek werd in een oplage van 1750 exemplaren gedrukt en in de handel gebracht voor 35,en was bij verschijnen uitver kocht. De tweede druk, groot 1100 exemplaren, verscheen binnen enkele weken en loopt nu ook op haar eind. 1975 H.L. Prenen, Wat mij betreft, Haarlemse herinneringen, Haarlem 1975, 52 blz., ing., geïll. Ter gelegenheid van een tentoonstelling van tekeningen van de Haarlemse letterkundige en kunstenaar Harry Prenen verscheen dit boekje met herinneringen als een gezamenlijke uitgave van het Frans Halsmuseum en de Vereniging „Haerlem", op initiatief van het bestuurslid D.H. Couvée. Ieder der uitgevers droeg de helft van het risico van dit boekje, dat in 1.000 exemplaren werd gedrukt. De verkoop tijdens de tentoonstelling was echter zodanig dat hier uiteindelijk geen fi nanciële bijdrage van „Haerlem" voor nodig bleek te zijn143). Het is een kostelijk boekje geworden, geschreven „in einem Guss", met een bewonderenswaardige eruditie. Kostelijk is bij voorbeeld de beschrijving van J.H. de Bois, de Haarlemse kunst handelaar aan de Kruisweg die veel voor Prenen's artistieke op leiding betekende. Het boekje is geïllustreerd met tekeningen van Prenen zelf. Het boekje is nog verkrijgbaar bij het Frans Halsmuseum en bij Schuyt Co a 7,50. 198

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 200