Ik eindig met de hoop uit te spreken dat deze tentoonstelling, waarmee wij gemeend hebben de burgerij in haar volle omvang een dienst te bewijzen en een attractie te bezorgen, heel veel belangstelling zal trekken en nog lang genoemd mag worden als een manifestatie ons 75-jarig Verenigingsjubileum waardig." Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dr J.J. Schilstra, voorzitter van de Vereniging Oud-Alkmaar, die als representant van de zusterverenigingen een prent aanbood voor de collectie van onze Vereniging. Na de geanimeerde bijeenkomst in de Gravenzaal, waar het glas geheven werd op de toekomst van „Haerlem", verplaatste het jubileumgezelschap zich naar de Vleeshal, waar de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" zich al direct in een grote belangstelling kon verheugen. Door de grote drukte moest het voor velen blijven bij een vluchtige eerste kennismaking. In elk geval voldoende om wat van de sfeer te proeven. Een kort woord over de opzet van de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem, Stadsgeschiedenis sinds 1900". In Haarlem is de afgelo pen 75 jaar veel gebeurd. Het was ondoenlijk alle aspecten van het leven in deze driekwart eeuw uitputtend te behandelen. De organisatoren hebben daarom getracht impressies te geven over enkele facetten van de jongste geschiedenis: stadsuitbreidingen, industriële ontwikkeling, lokale democratie, sociale verhoudingen, onderwijsontwikkelingen, veranderingen in de middenstand met de Barteljorisstraat als voorbeeld, ontspanning en cultuur, kerke lijk leven, crisis, oorlogsjaren en stadsvernieuwing. Er werd min der gestreefd naar volledigheid dan wel naar het signaleren van zaken die het dagelijks leven in de stad de laatste 75 jaar hebben veranderd. Ter ondersteuning van de expositie werden via een videorecorder enkele oude filmpjes uit Haarlem gedraaid. Aan de tentoonstelling, die in het teken stond van het jubileum van onze vereniging, hebben ook leden bijgedragen. Een deel van het materiaal was afkomstig uit particuliere verzamelingen. Voor die medewerking is het bestuur deze leden zeer erkentelijk. 20

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 22