soorten, maten en prijzen. Ook city-bags in bruin, zwart en groen leder. Bij A. Joles op 26 en 28 verkoopt men zwarte stoffen in alle kwaliteiten en prijzen, zeer geschikt voor aanneemkostuums. Op nummer 34 heeft H.E. Jung de Franse modelhoeden en nou veautés voor het aanstaande seizoen geëxposeerd. En J.J. Muylaert op nummer 44 en 46 verkoopt Royal Windsor, de beroemde haarhersteller, die aan de grijze haren de natuurlijke kleur en schoonheid der jeugd teruggeeft. Steken we de straat over dan zien we op nummer 39 en 41 en op de Grote Markt nummer 1 firma EC. Haan die haar jaarlijkse opruiming houdt in tapijten, linoleums, vloerzeilen, lopers, tafel kleden, vitrages, canapékleden, matten, muslins, wollen-, gestikte en donsdekens. Op nummer 33 wordt op 10 maart het magazijn van naaimachi nes van W.C. Brandt heropend. Ruime keus uit Pfaff, Veritals en Reginamachines, als ook de meest solide fabrikaten voor indu striële doeleinden. De buurman Th.H. Merkelbach is gespecialiseerd in nieuw zilver. Fijne sortering in tafel- en dessertcouverts in diverse prijzen, zeer geschikt voor huwelijkscadeaus. Van 15 mei t/m 15 september van 8 uur 's ochtends tot 9 uur 's avonds geopend. Wanneer we de winkels nu in diverse branchegroepen indelen dan zien we dat de kleding- en stoffenzaken 37% uitmaken, voedings- en genotmiddelen 30%woninginrichting 22%cultuur en luxe artikelen 10% en de rest, een apotheek, school en loodgietersbe- drijf 1%. De meest curieuze zaak uit de straat, op nummer 23, was de „Eerste Nederlandsche Fabriek van Kunstbloemen" van de heer P.L. Engelenberg, die vóór 1900 in de Anegang gevestigd was. Uit een prijscourant van die tijd, 7e jaargang no. 86, krijgen we een goed beeld van het grote assortiment papieren bloemen en gedroogde gewassen, die we nu in plastic uitvoeringen kennen. Uit voorraad leverbaar, ook voor Oost- en West-Indië evenals Transvaal, waren gedroogde bloemen en immortellen, blaadjes en varens, kunstvruchten, kunstbloemen van linnen en papier. Men 237

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 239