Veel belangstelling was er dezelfde avond voor de jubileumuitga ve van de Vereniging, het boek „Vogelvrij" van Jan P. Strijbos. Voor de Hoofdwacht, waar het boek werd verkocht, vormde zich al snel een lange rij ,,Haerlem"-leden. De rij wekte herinneringen aan barre tijden van schaarste aan eerste levensbehoeften. Dat de mens niet van brood alleen leeft, werd op deze manier nog eens duidelijk gedemonstreerd. Publicaties Ter gelegenheid van het jubileum van de Vereniging kwam in november een fraai geïllustreerd boek uit onder auspiciën van „Haerlem", met de jeugdherinneringen van Jan Strijbos, de ver maarde vogelkenner. De Vereniging heeft van de uitgever een aan tal exemplaren tegen kostprijs afgenomen, waardoor het mogelijk werd dit boek tegen een aantrekkelijk gereduceerde prijs aan de leden aan te bieden. Voorbereidingen werden voorts getroffen voor de uitgave, even eens onder auspiciën van de Vereniging, van een boekje over het Proveniershuis, door Mej. Dr G.H. Kurtz. De uitgever van deze boeken, Schuyt Co c.v. in Haarlem, gaf ook een eerste aanzet voor een nieuwe vormgeving van het Jaarboek, dat bij Schuyt wordt uitgegeven. De mogelijkheden werden in het bestuur be sproken, maar leidden nog niet tot een definitief resultaat. Het ziet er naar uit dat, als er een besluit genomen zou worden over verandering van vormgeving, dit pas zal kunnen worden toegepast bij het Jaarboek over 1977. Met het gemeentebestuur van Haarlem werd gesproken over mo gelijkheden tot samenwerking op het punt van de uitgave van het Jaarboek. De gemeente publiceert jaarlijks een geïllustreerd ver slag. De onderhandelingen hierover leidden in zoverre tot een positief resultaat dat B. en W. besloten op proef voor twee jaar, ingaande 1977, het gemeentelijk jaarverslag te laten opgaan in het Jaarboek van de Vereniging „Haerlem". Het college besloot daar bij in deze proefperiode jaarlijks duizend exemplaren van het Jaarboek af te nemen. Een ontwikkeling, die gunstige perspectie ven biedt, aangezien de exploitatie van een jaarlijkse uitgave voor 21

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 23