gelicht. Met succes, want in zijn beslissing liet het provinciaal bestuur het gedeelte dat betrekking had op nieuwbouw ter plaatse van Bosch en Landzigt buiten de goedkeuring van het bestem mingsplan. In Haarlem werd de aandacht van het gemeentebestuur gevraagd voor de mogelijkheid, het oude pand van Vroom en Dreesmann aan het Spaarne met twee verdiepingen te verlagen. Dat zou kun nen gebeuren bij de bestemmingswijziging van het pand, waarvan sprake was. Het oude magazijn van Vroom en Dreesmann wordt gezien als een „hoogst" storende inbreuk op het silhouet van de Haarlemse binnenstad. Met name het gezicht op de Grote- of St. Bavokerk wordt vanuit zuidelijke richting ernstig verstoord. Ook in de naaste, kleinschalige, omgeving vormt dit massale gebouw een ernstige dissonant. In een adres aan B. en W. heeft het be stuur er met klem op aangedrongen alles in het werk te stellen bij de bestemmingsverandering verlaging van het pand te bewerkstel ligen. Schenkingen Mocht het bestuur vorig jaar een legaat ontvangen van mevrouw J.M.A. Roozen-van Zijll, ook in 1976 werd de Vereniging met een legaat bedacht. De heer J.G.C. Walter uit Zandvoort had bij testament bepaald dat na zijn dood aan de Vereniging een bedrag van 1000,toegekend zou worden, alsmede een op eiken pa neel geschilderd portret van Cornelis Plaatzer, overgrootvader van moederszijde van de heer Walter. Het portret, dat door de heer Walter was bestemd voor de bestuurskamer van de Vereni ging in de Hoofdwacht, wordt toegeschreven aan Jan van der Vinne, een Haarlems schilder die leefde van 1734 tot 1805. Behalve deze postume bijdrage ontving het bestuur in het kader van de jubileumviering vele giften van leden, waaronder in het bijzonder genoemd mag worden een schenking van 1000, door een stichting, die anoniem wenst te blijven. Mevrouw L.A. Leuven, secretaris P.W. Heemskerk, 2de secretaris 23

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 25