reis naar de Rivièra met de bezichtiging van de Wereldtentoon stelling in Parijs. In 1911 schafte Lissone de eerste autobus aan die plaats bood aan 14 personen. Het was een open wagen met amfitheatersgewijs gebouwde banken die haar eerste tochtje naar de bollenvelden maakte. De Eerste Wereldoorlog legde het bedrijf zo goed als stil. De activiteiten werden verlegd naar het opsporen en terugbezorgen van bagage die Nederlanders tijdens hun overhaaste vlucht naar hun vaderland hadden achtergelaten. In een later stadium van deze oorlog organiseerde Lissone speciale reizen voor mensen die naar Indië wilden terugkeren. Lindeman begon in die tijd ook een reisbureau. Als oud-Indisch ambtenaar kreeg hij zoveel verzoeken om inlichtingen over Indië en de passegemogelijkheden daarheen dat hij in Den Haag een eigen zaakje startte. Tussen Lissone en Lindeman ontstond een felle concurrentiestrijd die beide zaken niet ten goede kwam. Maar gelukkig maakte wedijver plaats voor een nauwe samenwer king die na 1928 resulteerde in een volledige fusie. In 1931 werd een zesde filiaal in Haarlem geopend. In 1940 waren er al 18 zaken in Nederland. Vanwege het ruimtegebrek verdween de zaak in 1964 naar de Grote Houtstraat. In 1938 werd op nummer 34 reisbureau Centropa geopend, onder directie van de heer Bosman. Men verkocht er spoor-, boot- en vliegbiljetten. Men organiseerde privé-reizen, studie- en gezel- schapsreizen, congres- en pelgrimsreizen naar alle landen van de wereld. Een jaar later werd de zaak door de oorlog al opgeheven, evenals 8 andere filialen in Nederland. Van 1968-1972 vond men op nummer 6 reisbureau Lindbergh, opgevolgd door reisbureau Arke. In 1967 verliet het levensmiddelenbedrijf Zijlstra nummer 25 om plaats te maken voor reisbureau De Magneet, dat we hier nog steeds aantreffen. Kantoorboekhandels Twee jaar geleden stond er de volgende advertentie in het Haar- 273

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 275