Oversteegen wacht op uw stem, denk erom: Kiest hem! Op deze vergadering trad ook Bertus Zuurbier op met een „komi sche causerie". Geheel volgens de stijl van de tijd was de ASP ook actief in het volkalken van straten en muren met verkiezingsleuzen*). Bij dit illegaal bedrijf werd Oversteegen op 25 juni op heterdaad betrapt in Haarlem-Noord. Hij werd opgebracht en geverbaliseerd. Vóór de verkiezingen voorspelde de Stadseditie dat de stemdwang er ook deze keer toe zou leiden, dat velen hun stembiljet ongeldig zouden maken. Dit was inderdaad het geval: 3290 stemmen waren ongeldig of blanco (6,6% van de uitgebrachte stemmen). Hierbij waren stembiljetten met het opschrift: „In geen geval stem ik voor Haarlem". Oversteegens verkiezing was echter een verrassing, en al waren er die meenden dat Haarlem zich als „elke ,groote' stad de weelde moest kunnen permitteren van het excentrieke" (F.P. in Stadsedi tie, die in tegenstelling tot het Haarlems Dagblad en de Nieu we Haarlemsche Courant niet onwelwillend tegenover Over steegen stond), de heren van de gemeenteraad zagen deze „rapal- jaan" minder graag in hun midden. De eerste zitting van de nieuwe gemeenteraad was op 6 september 1927. Oversteegen verscheen met hoge hoed en op klompen voor het stadhuis: .zijn intocht had een overgroote belangstelling. Op de Groote Markt waren honderden belangstellenden aanwezig. Ook de politiemacht was danig versterkt". Voor velen was het een teleurstelling, dat George niet, zoals hij had beloofd, te paard verscheen. Degene van wie hij het paard zou lenen, had daar echter op het laatste moment van afgezien. Na het afleggen van de belofte (onder protest), sprak de leider van de Anti-Stemdwangs-fractie over de wethoudersverkiezing: „Bij 291 Zie hierover: Godfried Bomans, Pieter Bas (Prisma-editie, pag. 205 n.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 293