De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland in 1976 In het vorige Jaarboek Haerlem werd voor het eerst melding ge maakt van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland. Thans kan voor het eerst het jaarbericht van deze Stichting onder de vaste rubrieken van dit Jaarboek opgenomen worden. Na een aanloopperiode van enkele maanden in de tweede helft van 1975, waarin de Stichting gemeentebesturen, de pers en histo rische verenigingen uit de omgeving van Haarlem van haar be staan en doelstellingen op de hoogte bracht, stelde de Stichting zich begin 1976 aan een breder publiek voor met de tentoonstel ling „Begin uw eigen museum". Op deze tentoonstelling, die van 17 januari tot en met 1 februari gehouden werd in het Frans Halsmuseum, werden een vijftigtal topografische tekeningen van Haarlem en omgeving getoond, die bij het antiquariaat Laurentius te koop waren en voor de Stichting een unieke startaankoop zou den kunnen zijn. Om deze eerste aankoop van de Stichting moge lijk te maken werd een beroep op de bezoekers van de tentoon stelling gedaan zich als begunstiger van de Stichting op te geven en daarnaast een bedrag ineens te schenken ten behoeve van de startaankoop. Door middel van een invulstrookje konden de be zoekers aangeven, welke tekening zij het liefst aangekocht zouden willen zien. De tentoonstelling bevatte behalve de aan te kopen tekeningen ook een aantal historische voorwerpen uit het Frans Halsmuseum en een aantal topografische tekeningen uit het Haar lemse Gemeentearchief om de gevarieerdheid van voorwerpen en afbeeldingen, die in een historisch museum een plaats kunnen vinden, te benadrukken. De tentoonstelling is een groot succes geweest. Niet alleen over trof het aantal aanwezigen (150) bij de opening alle verwachting, ook kreeg de Stichting vele begunstigers, die tevens bereid bleken tot een bijdrage ineens. In april verzond de Stichting haar eerste nieuwsbrief aan de con tribuanten. Deze nieuwsbrief, die tevens aan alle leden van de 369

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 371