Vereeniging „Haerlem" werd toegezonden en die een opgave- strookje voor begunstigers bevatte, leidde evenals de tentoonstel ling tot een groot aantal bijdragen. Het aantal jaarlijkse begunsti gers kwam daarmee op ruim 140, terwijl 58 eenmalige giften werden toegekend, waaronder zeer belangrijke van de Vereeni ging „Haerlem", de Hollandsche Maatschappij der Wetenschap pen, het Anjerfonds en een aantal particulieren, tot een totaal bedrag van 30.000,Hierdoor was de Stichting in staat al die tekeningen van de tentoonstelling „Begin uw eigen museum", die zij voor het toekomstige museum wilde verwerven, aan te kopen. In de loop van het jaar heeft de Stichting contact gezocht met de besturen van historische verenigingen in de omgeving van Haar lem, te weten de Vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek, de Culturele Kring Bennebroek, het Genootschap Oud-Zandvoort en de Stichting „Meer-Historie" (Haarlemmermeer). Daar het de be doeling van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland is te komen tot een historisch museum voor de gehele regio, is samenwerking met deze verenigingen van het grootste belang. De Stichting heeft deze verenigingen met nadruk laten weten, dat zij niet in de plaats wil treden van de lokale initiatieven, maar zich uitsluitend wil richten op onderwerpen die de regio als geheel betreffen. Vanuit het regionale museum, dat de Stichting voor ogen staat, zou in deze opzet museumtechnische hulp geboden kunnen worden aan de lokale musea, bijvoorbeeld bij het inrich ten van tentoonstellingen. 1976 is voor de Stichting het jaar geweest waarin zij moest begin nen de mensen bewust te maken van het belang van verzamelin gen op historisch gebied en van de oprichting van een historisch museum in Zuid-Kennemerland. De grote belangstelling bij de opening van de tentoonstelling „Begin uw eigen museum" en de financiële bijdragen die de Stichting in 1976 heeft ontvangen spo ren aan met volle kracht op het gestelde doel af te gaan en het volgend jaar een toenemende reeks activiteiten te ontplooien. 371

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 373