Kroniek van Haarlem 1976 JANUARI 375 1 Het vroegere gebouw Sint Bavo wordt in gebruik genomen als Toneel schuur. 2 De zaterdagmiddagvoetbalclub V.E.W. in Heemstede viert haar vijftig jarig bestaan; een der oprichters, H. Zeepvat, wordt erelid. 7 Een deel van het bollenbedrijf P. Nelis aan de Herenweg in Heemstede door brand verwoest; in het najaar wordt de herbouwde loods voor overdekt tennis ingericht. 10 De bovenverdieping van de Dreefschool in Heemstede brandt uit; de 200 leerlingen worden tijdelijk elders ondergebracht. Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt dr. G.L. van der Zwaag afscheid als hoofd van de chirurgische afdeling van het Sint Elisabeth's Gasthuis; dr. A.R. Koomen, tot voor kort verbonden aan het Julianaziekenhuis in Apeldoorn, volgt hem op. 12 mr. W.M. Dollekamp, directeur van de NZHVM, bij zijn afscheid als voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwar tier benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau; ook wordt hem de eremedaille in goud van de stad Alkmaar toegekend. 14 De gemeenteraad besluit een krediet van 1.066.000 beschikbaar te stellen voor het verbouwen van het Concertgebouw (zie 28 april); ver leent voor het inrichten van een tentoonstelling over de Zuiderpolder een bedrag van 62.300 en voor een onderzoek naar de toekomstige bebouwing van deze polder een bedrag van 12.000 (zie 14 mei); ver worpen wordt een voorstel van B. en W. aan de voetbalclub HFC-Haar- lem een bedrag te geven om het exploitatie-tekort 1973-'74, dat ont staan zou zijn door verminderde belangstelling door autoloze zondagen te dekken; goedgekeurd wordt het voorstel 654.200 beschikbaar te stellen voor restauratie van 19 woningen van het Proveniershuis. 15 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit mee te werken aan plannen uit de burgerij een beeldje, voorstellende een figuur uit een der boeken van Godfried Bomans, te plaatsen in Thijsse's hof. 16 De heer J.A.P. Oosten, conrector van de Coornhert-Scholengemeen- schap en vroeger directeur van de Meisjes-HBS, neemt wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid. Installatie van mr. F.M.P. Speits, als plaatsvervangend officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank. 23 Wethouder P.W. Voskuilen verricht de opening van de dépendance van de Levensschool aan de Rutherfordstraat. 26 De Provinciale Staten maken in een vergadering onder leiding van de Minister van Binnenlandse Zaken, mr. F.W. de Gaay Fortman, een profielschets van de nieuwe commissaris der Koningin, omdat op 1 mei een vacature zal ontstaan door het vertrek van mr. F.J. Kranenburg (zie 11 juni). Voorts benoemen de Staten tot technisch bedrijfsingenieur van het PEN ir. M. Antal, adjunct-directeur van de n.v. Electrische maatschappij AEG te Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 377