APRIL 378 in Velsen gebruikt Koningin Juliana de lunch ten huize van mr. F.J. Kranenburg, die op 1 mei aftreedt als commissaris der Koningin (zie 19 maart). 19 mr. F.J. Kranenburg neemt in het raadhuis van Heemstede afscheid van de Noordhollandse burgemeesters (zie 2 april). 21 Viering van het 40-jarig bestaan van de R.K. parochie Onze Lieve Vrouw der Zeven Smarten aan de Rijksstraatweg. 22 Bij een overval op een juwelierszaak in de Generaal Cronjéstraat wordt voor zeven ton aan sieraden gestolen. 23 dr. A. Behrendt vijftig jaar huisarts. 25 Minister drs. J. Boersma van Sociale Zaken stelt tijdens een bijeen komst in de Cruquiushoeve in Vijfhuizen de uitbreiding van de werk plaatsen van dit gedeelte van het Epilepsie-centrum en van de nieuwe werkplaatsen in Meer en Bos in Heemstede in gebruik. 28 Met een concert door Bernard Bartelink wordt het orgel, dat voor heen stond in de Sint Joseph-kerk in Breda, in de R.K.-kerk Moeder van de Verlosser in Schalkwijk in gebruik genomen. 30 Aan mevrouw G. Koning, werkzaam in de huishoudelijke dienst van de Maria-stichting, wordt de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. 1 In de Gravenzaal van het stadhuis worden prijzen uitgereikt uit het Lucas Oomsfonds voor het Nederlandse tijdschrift aan de redactie kwartaalgeschrift Gazette te Amsterdam, de journaliste Bibet Lampe, de tekenaar Wouter Lap, de grafische ontwerper Anton Beek en de redacteur van het personeelsblad Koppeling (G.E.B., Amsterdam), M.G. Niessen. B. en W. hebben het hoofd van de bouwkundige dienst van Openbare Werken, ir. L.C.L.W. Röling, benoemd tot stadsarchitect en de heer D. Heiloo tot hoofd van de bouwkundige dienst. 2 De aftredende commissaris der Koningin, mr. F.J. Kranenburg, ont vangt het eerste exemplaar van het boekwerk „Het veranderde gezicht van Noord-Holland" (zie 26 april). De heer A.P.N. Pielage biedt als voorzitter van de Gemeentelijke com missie voor oudheidkundig bodemonderzoek aan burgemeester mr. dr. L. de Gou het eerste exemplaar van het tijdschrift „Haarlems bodem onderzoek" aan. 7 De gemeenteraad besluit tot aankoop van het complex van Haarlems Dagblad (Damiate-Pers.) in de Grote Houtstraat en het Klein Heilig land voor 860.000; tot vernieuwing van de walmuur en beschoeiing van het Zuider-Buiten-Spaarne bij de Schalkwijkerstraat voor ƒ180.000; tot het geven van vergunning voor oriëntatieritten van de Autosportvereniging en stelt een advies vast voor Gedeputeerde Staten over de Nota van uitgangspunten van het Amsterdam-Noordzeekanaal- gebied. 9 Dertig bewoners uit Leamington-Spa brengen een driedaags bezoek aan Heemstede en vernieuwen de vriendschapsbanden tussen beide ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 380