382 14 In de Vishal wordt een tentoonstelling over de toekomstige bebouwing van de Zuiderpolder gehouden. 15 De eerste etappe van de wijkvernieuwing in de Amsterdamse buurt door het in gebruik nemen van woningen in de nieuwe Volharding straat is gereed. De VPRO benoemt tot algemeen voorzitter mr. L. Laus te Bloemen- daal. Prins Claus woont een deel van de jaarvergadering van de Hollandse maatschappij der Wetenschappen bij en bezoekt daarna de receptie in de Ripperda-kazerne van de Nationale Federatieve Raad van het Voor malig Vei zet in Nederland, die zijn 25-jarig bestaan viert. 16 De voetbalclub HFC-Haarlem behaalt het kampioenschap van de eer ste divisie en promoveert naar de eredivisie van de KNVB. De vorig jaar 65 jaar geworden ds. A.K. van der Mey neemt afscheid als predikant van de Evangelisch-Lutherse gemeente Haarlem en ver huist naar Bergen op Zoom (zie 29 aug.) 17 Opening van de Croupiercursus voor het op 1 oktober in Zandvoort te openen eerste Nederlandse casino in het centrum der opleiding, geves tigd op het Stationsplein; 24 september wordt aan één dame en 34 heren het diploma uitgereikt. 18 Naar aanleiding van een klacht van een Duitse vrouw over de behande ling in de BEA-kliniek voor zwangerschapsonderbreking in Heemstede verzegelt de hoofdofficier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank een der behandelingszalen; vertegenwoordigingen uit allerlei verenigingen en aktie-groepen bezetten het gebouw en verbreken de zegels; het blijft enige dagen onrustig omdat nieuwe justitionele acties verwacht wor den; tegen twee medewerkers van de kliniek wordt een gerechtelijk vooronderzoek gelast. 19 De gemeenteraad stelt een bedrag van 95.000 beschikbaar om de brandweer aan te sluiten op de verkeersprocessor, om sneller de plaats van de brand te kunnen bereiken en een bedrag van 315.000 voor aankoop van het Veronica-klooster aan het Spaarne, om dat later te bestemmen voor 37 werkende jongeren; vastgesteld wordt het plan voor het gebied Spaarnekerk, om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. _0 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt ir. J.M. Lan- gebaerd afscheid als een der directeuren van het PEN te Bloemendaal; hij ontvangt de zilveren penning der provincie. 25 De Provinciale Kruisvereniging Noord-Holland, op 1 januari opgericht uit de drie provinciale kruisverenigingen, die het pand Spaarndamse- weg 520 heeft betrokken, houdt een open dag. 29 Ingebruikneming van het clubhuis van de voetbalclub Hercules in het Van der Aart-sportpark. dr. J. Reurink, Aerdenhout, legt zijn praktijk van huisarts neer. 30 De emeritus-pastoor van de St. Liduïnakerk in Haarlem-Noord, de heer A. Trouwborst, is 50 jaar priester. 31 In de hal van het Stadhuis „hangt" de winnaar van het vorige Landju weel, „Litteris Sacrum" uit Leiden, het nationale landjuweel op, dat voor de vierde keer voor amateurtoneelverenigingen in de Stads schouwburg wordt gehouden (zie 2 juni).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 384