JUNI 1 De heer A.W. Voors neemt afscheid als voorzitter van het bestuur van het Diaconessenhuis in Heemstede, waarvan hij 30 jaar bestuurslid is geweest; drs. P.H, Lammerts van Bueren, die reeds bestuurslid is, volgt hem op. 2 Koningin Juliana woont in de Stadsschouwburg een voorstelling bij van een toneelvereniging uit Leeuwarden die in het kader van het Nati onale Landjuweel wordt gehouden (zie 12 juni). Zuster Gabina, wonende in het Klooster Alverna in Aerdenhout, vroe ger hoofd van een modevakschool in Bodegraven, viert het feit dat zij 100 jaar geleden in Duitsland geboren is. 3 Bij zijn afscheid als voorzitter van het bestuur der Stichting Instituut voor Epilepsiebestrijding te Heemstede en Vijfhuizen wordt de heer ,A.J. Franken te Heemstede benoemd tot officier in de orde van Oran- je-Nassau. 4 Wim Steyn is de eerste exposant in de nieuwe benedenzaal van het Frans Halsmuseum (zie 1 oktober). 5 Burgemeester mr. dr. L. de Gou ontvangt deelnemers aan de sportont- ontmoeting van de jumelagesteden Angers, Haarlem en Osnabrück, 9 Burgemeester drs. G.H. Weekhout slaat de eerste paal van de nieuwe IVO-school (thans gevestigd in Bloemendaal) aan de Korte Parkweg in Aerdenhout (zie 16 juni). 10 Presentatie van het programma van de creatieve en beeldende vorming van het basisonderwijs in de musea: Frans Halsmuseum en Teyler's museum. De heer W. van Hilten, directeur van het Regionaal Adviesbureau, promoveert in Leiden tot doctor in de sociale wetenschappen op het proefschrift: „En nieuwe basisschool?" (zie sept.). 11 De Kennemerraad kiest tot lid van het dagelijks bestuur in de vacature ontstaan door het bedanken van mr. M. Jager uit Heemstede mevrouw H. Niemeijr-Toet uit Haarlem. 11 drs. R.J. de Wit, burgemeester van Alkmaar, bij koninklijk besluit met ingang van 15 augustus benoemd tot commissaris der Koningin van Noord-Holland (zie 23 aug.). 12 In de hal van het Stadhuis wordt de bokaal, aangeboden door Konin gin Juliana, als prijs van het Nationaal Landjuweel uitgereikt aan „De nieuwe toneelgroep" te Rotterdam met de voorstelling „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". In het wandelbos Groenendaal wordt een tweedaags concours EHBO om het Europees kampioenschap gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig-bestaan van de plaatselijke R.K.-EHBO-vereniging „De barm hartige Samaritaan". 15 Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum wordt de heer H.G. van der Wolk, chef invordering op de afdeling financiën van het Stad huis, toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 16 De gemeenteraad besluit tot fusie van de Buitenrustschool en de Dr. Huetschool voor openbaar bijzonder onderwijs. 383

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 385