JULI 384 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de directrice van de IVO-school 't Heuveltje te Bloemendaal, mejuffrouw J G Dun af scheid. 17 De in 1967 van het Stadhuis verdwenen Weegschaal van Vrouwe Justi- tia wordt vervangen door een nieuwe, die gemaakt is door de Siersme- derij Haarlem b.v. 18 Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer M.J. Branse afscheid als directeur van de Mr. A. Bruchschool en me juffrouw E.M.J. Roozen als hoofd van de Mariaschool voor Mavo 19 De afdeling Kennemerland van de Vereniging tot bevordering van de Bijenteelt viert het 60-jarig bestaan met een honing- en bijententoon stelling in het Mendel-college. 23 Gedurende enkele dagen is in het Frans Halsmuseum te bezichtigen het vierde deel uit de serie van zeven „Overwinningen der Zeeuwen op de Spanjaarden" (zeeslag bij Zierikzee); het is een wandkleed dat in de Werkplaats voor Antiek Textiel is gerestaureerd in opdracht van de Abdij van Middelburg (Zeeuws museum). dr. A. Meester, conrector van het Coornhertlyceum, die 65 jaar is geworden, neemt afscheid van het onderwijs. 24 n6 hef J'M' Fleers' Heemstede, directeur van het luchtvaartbedrijf Ruys-Aeronaut, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. gm van de Haarlemse Honkbalweek die gewonnen wordt door Ari zona uit de Verenigde Staten. De Mariastichting en het Provinciaal Ziekenhuis van Santpoort te kenen een contract om bij de psychiatrie samen te werken. 26 Mevrouw van Wonderen, 40 jaar jeugdleidster in de Glip in Heemste de, toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 3° De heer J.A.J.M. Verspaendonk, archivaris van het bisdom Haarlem der R.K.-kerk, neemt afscheid wegens zijn benoeming tot bibliotheca ris-documentalist van het Rijksmuseum Het Catharijne-convent te Utrecht; opvolger wordt de adjunct-archivaris de heer J.L.A. Scholten. 1 Benoemd tot gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs in Zoetermeer de heer F.H.J. Brouwers, hoofd van de 20-klassige Dr. Albert Ples- manschool in Schalkwijk; hij bedankt wegens vertrek uit de provincie als lid der Provinciale Staten van Noord-Holland. In de Haarlemmerhout nabij de Spanjaardslaan brandt een kwart hec tare jong geboomte af; de schade is 40.000. 3 De politieke partij VVD opent in de Tempeliersstraat een politieke winkel. 7 De Amsterdamse organist Jan Raas wint in de Grote Kerk het interna tionaal improvisatie-concours op orgel. De gemeenteraad stelt 800.000 beschikbaar voor de sloop van het gebouw van de Drukkerij De Spaarnestad aan de Nassaulaan, op welk terrein woningen gebouwd zullen worden (zie 20 oktober), en besluit tot verkoop van grond in de Waarderpolder aan Joh. Enschedé en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 386