SEPTEMBER 386 19 Wegens zijn benoeming tot medisch adviseur van de Sociale Verzeke ringsraad neemt de heer E.W. Roscam Abbing afscheid als directeur- 21 23 26 1.1.1 iDDinu tl is V, 1K arts van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid. Begin van de viering van het 100-jarig bestaan van de wijk het Rozen- prieel. Huldiging van de oprichter en erevoorzitter van de voetbalclub RCH de heer S. Hazevoet, welke club 65 jaar bestaat. De gemeenteraad van Heemstede stelt het bestemmingsplan „natuurge bieden vast; het ontwerp heeft in hoofdzaak betrekking op een aantal buitenplaatsen en andere natuurgebieden die voorheen beschermd wa ren via de meldingsplicht volgens de Wet Nationale Plan en streekplan nen en op bestemming van een strook grond ten westen van de spoor- lijn Haarlem-Leiden voor de aanleg van de noord-zuidverbinding Bij zijn afscheid als wethouder van Bloemendaal besluit de gemeente raad drs. J.H.W. Buckmann toe te kennen de gouden erepenning van de gemeente (zie 30 augustus). Sluiting van de op I mei 1854 opgerichte textielzaak in de Grote Hout straat en de Gedempte Oude Gracht van de firma J.Th. Kort. Intrede van ds. C.F.G.E. Halleweg als predikant van de Evangelisch- Lutherse gemeente Haarlem. 30 Nadat mr. J.H. Waller geïnstalleerd is als lid van de gemeenteraad van Bloemendaal wordt ir. G.C. Ebel. gekozen tot wethouder. ethouder W. van Liemt verricht de ingebruikneming van het Bere- steyn-complex op het Stationsplein, waarin zijn opgenomen de evene mentenhal, de parkeergarage, 102 flats en 15.000 m* voor winkels kantoren en showrooms. Wethouder G.J. Willemse van Heemstede slaat de eerste paal van een nieuw gebouw voor de dienst Openbare Werken en technische diensten aan de Van der Eyndekade te Heemstede. 27 29 30 31 1 Het hoofd van de 2e openbare LOM-school, de heer A.J.M. Hagen treedt in functie bij de Schooladviesdienst in Nijmegen. Opening van het Sweelinck-conservatorium in Amsterdam, waarvan de Haarlemse muziekschool een afdeling vormt. DR W. van Hilten, directeur van de Regionale Adviesdienst, benoemd tot hoofd van de dienst onderwijs en ontwikkeling bij de Rijksuniversi teit van Leiden. 2 De violist Jan Hoeben viert zijn gouden jubileum als vakmusicus en muziekpedagoog. 3 De voetbalclub Telefonia viert haar gouden bestaansfeest; de afdeling Haarlem van de Kon. Ned, Voetbalbond kent de oprichter D. van Wel en de voorzitter Th. de Rijk de zilveren speld der afdeling toe. 5 De organist Kees Rosenhart stelt in de Waalse kerk een in 1800 door J.J. Voots gebouwd orgel in gebruik dat mevrouw André de la Porte uu Bilthoven heeft geschonken voor de Stichting Kabinetorgels-vereer- 6 Minister mr. H. van Doorn van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 388