387 Werk, besluit de Spaarnekerk op de Monumentenlijst te plaatsen. 8 Mevrouw mr. L.A. Barendsen-Cleveringa, sedert september 1966 rechter in de Haarlemse rechtbank, benoemd tot raadsheer in het Ge rechtshof te 's-Gravenhage. De gemeenteraad besluit een bijdrage van 5.300.000 te verlenen in het exploitatie-tekort op het stadsvervoer van de NZHVM en aanvaardt een motie om de regering te verzoeken de door de gemeente verstrekte uitgaven over 1974 en 1975 terug te betalen; verleent een krediet van 70.000 voor het maken van een restauratieplan van de Grote Kerk, waarvan de totale kosten 200.000 bedragen en stelt een bedrag van 62.000 beschikbaar voor verbouw van het pand Grote Houtstraat hoek Grote Markt, waarin het secretariaat van het gewest Kennemer- land gevestigd zal worden; het laatste besluit houdt in dat voor het stichten van een cultureel-informatiecentrum een andere plaats ge zocht moet worden. 3 'Bij zijn afscheid als hoofd van de administratie van de Haarlemse brandweer wordt de heer P.A. de Weerd de eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, drs. R.J. de Wit, aanvaardt het beschermheerschap van de Vereniging „Haer- lem", als opvolger van mr. F.J. Kranenburg. De heer J.H. Juffermans, bedrijfsleider bij het Levensmiddelencon cern Simon de Wit, waaraan hij 40 jaar verbonden is, toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 15 De heer W.J.B.M.J. van Liemt wordt bij zijn afscheid als wethouder van openbare werken, bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nas sau en toegekend de gouden eremedaille der gemeente Haarlem (zie 29 september). 17 Wethouder L. van den Berg stelt het tijdelijk dagverblijf voor oudere geestelijk gehandicapten in het voormalig schoolgebouw aan de Jan Gijzenkade in gebruik. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de firma L. de Jong aan de Grote Houtstraat biedt de directeur aan burgemeester mr. dr. L. de Gou een Delftsblauw wandbord aan, voorstellende de Grote Kerk. Mevrouw J. Hageman-Smit promoveert aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de sociale wetenschappen op het proefschrift: „De patiënt en zijn hulpverlener, een paar apart". 21 De vroegere alt-zangeres mevrouw Annie Woud viert haar 75ste ver jaardag. 22 Installatie tot rechter in de Haarlemse rechtbank van mr. E.A.M. Huffer te Bloemendaal, advocaat in Amsterdam. 23 Bij een brand in het Huis met de Beelden aan de Wagenweg, dat voor appartementen wordt ingericht, wordt een schade van 100.000 aange richt. 24 De heer C. Lagendijk, Heemstede, werkzaam op het gebied van her winning van grondstoffen, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. De Dom Helder Camarascholengemeenschap aan het Spijkerboorpad, sedert 1972 een dépendance van de R.K. Sancta Maria, wordt officieel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 389