NOVEMBER 390 ontslag te verlenen aan drs. J.W. Verwoerd als directeur van het PEN (zie 17 december). Burgemeester mr. dr. L. de Gou slaat de eerste paal van de brandweer kazerne aan de Floris van Adrichemlaan in Schalkwijk. 26 I?6 k°ffr van de Joannes de Doperkerk aan de Amsterdamstraat, de heer H.J. Molenkamp, die dertig jaar penningmeester is van de Rk Kostersbond (thans vakgroep kosters van de Kabo), is de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice toegekend. B. en W. besluiten geen gemeentelijke diensten te vestigen in het voor malige Brinkmann-complex aan de Grote Markt, onder meer omdat er jaarlijks een extra ongedekt tekort van ruim 800.000 zou ontstaan voor de huisvesting van gemeentelijke diensten; tevens besluiten zij behalve de Gemeentelijke Sociale Dienst ook de Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst onder te brengen in het onlangs aangekochte kantoorpand op de hoek van de Zijlweg. 27 Bij zijn afscheid als opzichter van Hout en Plantsoenen wordt de heer M. Amelink toegekend de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ontvangst in de Gravenzaal van het Stadhuis van het Comité Interpro- fessionnel des Vins d'Anjou et de Saumur, waarbij enkele Haarlemmers benoemd worden tot chevalier van de Confrérie des Chevaliers du Sac- cavin. 29 In „Kraantje-Lek" te Overveen ontvangt het Tweede Kamerlid van de Partij van de Arbeid, mevrouw Epema-Brugman een in glas uitgevoer de kraan ter gelegenheid van de landelijke actie van het comité „Water alarm" tegen verspilling en vervuiling van water in en om huis; de volgende dag rijden in Haarlem wagens voor het ophalen van fixeer, afgewerkte olie en ongebruikte medicijnen. mr. H.G.R. Jacobs, die wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afscheid neemt als hoofd van de afdeling personeelszaken bij het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het nieuwe gebouw van het Aan nemingsbedrijf J.G. Nelis Zoon in de Waarderpolder in gebruik; het bedrijf is 70 jaar geleden gesticht in Haarlem en was de laatste 20 jaar in Umuiden gevestigd. Aan de heer P.G.J. van den Berg, werkzaam als groeps- en bedrijfslei der van supermarkten van het Ahold-concern, is bij het bereiken van de leeftijd van 65 jaar de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. toegekend. 30 Officiële ingebruikneming van de openbare kleuterschool Prinses Bea trix aan de Von Brucken Focklaan in Heemstede. 31 De Hervormde kerk aan de Ramplaan bestaat 50 jaar. 1 Met bijeenkomsten in tegenwoordigheid van Koningin Juliana en Prins Bernhard in Amsterdam en Velsen wordt het 100-jarig bestaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 392