391 van het Noordzeekanaal gevierd. 2 Het bestuur van de Vereniging „Haerlem" kent de zilveren erepenning der vereniging aan mr. C.W.D. Vrijland toe, die van 1945 lid van het bestuur is geweest en zijn functie heeft neergelegd. Aan de Haarlemmer J. Oudenaarden, 50 jaar werkzaam bij.de Konink lijke Nederlandse Scheepvaart Maatschappij in Amsterdam, is de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toege kend. 4 Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt in het gebouw van de straalzen der van de PTT in de Waarderpolder de kabeltelevisie in gebruik; in de toekomst zullen 9.000 gezinnen in Haarlem en een even groot aantal in de regio naar zes stations kunnen kijken. 5 De ambassadeur van Joegoslavië verricht de opening van de in het nieuwe gedeelte van het Frans Halsmuseum ingerichte tentoonstelling „Naïeve kunst uit Joegoslavië 1930-1976 (zie 27 november). 6 Het voormalige Broederhuis aan het Teylerplein in gebruik genomen als wijkcentrum van de Oude Amsterdamse buurt, de Nieuwe Amster damse buurt en het Slachthuiskwartier. Wegens emeritaat houdt ds. P.J. Geels een afscheidspredikatie in de Christelijk Gereformeerde Kerk. De Drijfriemenfabriek voorheen Drost en Zoon bestaat 175 jaar. 11 In de tuin van het bejaardencentrum Schoterhof aan het Plesmanplein is een beeld van de beeldhouwer Meefut geplaatst. 13 Feest in de Gierstraat die een wandelstraat is geworden (zie 19 novem ber) 14 Ingebruikneming van het orgel in de R.K. parochiële kerk H. Elisabeth en Barbara, dat omstreeks 1890 gebouwd is voor een kerk in Brussel en later gebruikt door de Grieks-orthodoxe kerk aldaar. 15 Het bureau van de Regionale Schooladviesdienst verhuist van de Scho tersingel naar gebouw De Egelantier; de officiële ingebruikneming zal op 5 januari 1977 geschieden. Wethouder A. Thuis stelt in het Openbaar Slachthuis installaties van het bedrijf Van Leeuwen in gebruik, waardoor per week 1500 aange voerde varkens verwerkt kunnen worden. 16 Ter gelegenheid van de 50ste uitgifte van kinderpostzegels lost burge meester mr. dr. L. de Gou - door met een bal op een doel te schieten - het startschot voor de verkoop der zegels. 17 De gemeenteraad stelt een krediet van 2,5 miljoen gulden beschikbaar voor de bouw van een lagere school en de kleuterschool „De Roze Toren" (voor Montessori-onderwijs) nabij het winkelcentrum Schalk wijk; een bedrag van 2,7 miljoen gulden voor de stichting van een kleuter- en een lagere school voor de Stichting interparochieel school bestuur aan de Frieslandlaan in Schalkwijk; een krediet van bijna 1,5 miljoen gulden voor consolidatie van de toren van de Nieuwe Kerk; een krediet van 2,5 miljoen gulden voor het uitvoeren van riolerings werkzaamheden in het Burgwalgebied en de Slaperdijk en verleent een investeringssubsidie van 400.000, een garantie van 50% voor een lening van 600.000 en een exploitatiesubsidie van 24.250 om de bouw van een dorpshuis in Spaarndam mogelijk te maken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 393