DECEMBER 392 pe ministers Lubbers en Gruyters van Economische zaken en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening hebben in het Provinciehuis een gesprek met Gedeputeerde Staten over actuele vraagstukken in het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied (zie 16 december) 19 Burgemeester mr. dr. L. de Gou ontsteekt in het voetgangersdomein in het centrum der stad (Grote Houtstraat, Anegang, Warmoesstraat, Bar- teljorisstraat en Gierstraat) de feestverlichting. dr. J.A. Bühner uit Mössinger, West-Duitsland, ontvangt de gouden erepenning van Teyler's Godgeleerd Genootschap voor het maken van een studie over de godsdienstig-historische achtergronden van de Jo- hanneïsche voorstelling van de nederdaling en opstijging van Jezus. In De Toneelschuur aan de Smedestraat wordt de eerste voorstelling gegeven van de door de Kennemerraad uitgebrachte film over het mi- lieu. 22 De Provinciale Staten verlenen eervol ontslag aan de heer A. de Nijs uit Bloemendaal als directeur van de Provinciale Accountantsdienst van Noord-Holland; in de vergadering van 6 december benoemen zij tot opvolger de heer MP. de Vries, hoofd van de interne accountants dienst van de Rijksuniversiteit van Leiden. 24 De commissaris der Koningin, drs. R.J. de Wit, brengt een werkbezoek aan Haarlem, als eerste in de reeks der Noordhollandse gemeenten- hii heeft gesprekken met B. en W. en de leden van de gemeenteraad en rijdt in een autobus met B. en W. en hoofden van takken van dienst naar het Stationsplein, door de Waarderpolder, Schalkwijk en het Ro- zenpriëel. 25 Bij zijn afscheid als directeur van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar deelt burgemeester mr. dr. L. de Gou aan ir. S.J. Heijn de benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau mee. 26 Ter inleiding van de viering van het 75-jarig bestaan van de Vereniging „Haerlem" komen vele leden in de Gravenzaal van het Stadhuis bijeen voor een ontvangst; daarna begeven zij zich naar de Vleeshal, waar het Frans Halsmuseum de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" heeft ingericht. 27 Bijeenkomst in het Frans Halsmuseum ter gelegenheid van de uitbrei ding van het museum met expositieruimten en betere huisvesting van het personeel. 28 Wethouder M. van de Water, die een dag tevoren de uitbreiding van het Frans Halsmuseum heeft geopend, spreekt in het Concertgebouw een inleidend woord ter gelegenheid van de verbetering der grote zaal (zie 2 december). De voetbalclub „Haarlem" neemt de verbeterde tribune aan de noord zijde in gebruik. 1 Het Kledingmagazijn Holt b.v, in 1890 gesticht op de Grote Markt, later gevestigd aan de Anegang en tenslotte aan de Grote Houtstraat,'

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 394