Het doet wat slordig aan dat, waar de statuten de nadruk legden op drie activiteiten, a. documenteren, b. publiceren en c. lezingen etc., deze ledenwervingsfolder eigenlijk alleen over b. praat, na melijk over het publiceren van een tijdschrift, iets waarover toen in een bestuursvergadering niet van gedachten was gewisseld, en over het inventariseren en publiceren van het Haarlemse monu mentenbestand. De folder was ondertekend door de negen oprichters, benevens door de inmiddels aangezochte beschermheer: mr. G. van Tienho ven, commissaris der Koningin, en door de ere-voorzitter: jhr. mr. J.W.G. Boreel van Hogelanden, burgemeester van Haarlem. Op het bijbehorende biljet waren drie mogelijkheden voorzien om zich op te geven. Voor een jaarlijkse bijdrage tussen de 0,50 en 1,kon men begunstiger worden, voor 2,50 per jaar lid en voor 5,per jaar of 50,ineens werd men donateur. In het midden der vijftiger jaren werd het onderscheid tussen leden en donateurs niet langer gemaakt en sprak men nog slechts van le den. Het instituut „begunstiger" was al veel eerder afgevallen. Deze circulaire kreeg een „ruime verspreiding, ook in de buiten gemeenten". „Vanwege het bestuur zal zij teruggehaald worden." In de plaatselijke pers werd veel aandacht geschonken aan de 63 Allereerst zal men dan een ligger verkrijgen van hetgeen er op het door ons bedoelde gebied nog bestaat. En wanneer de eigenaars van oude huizen aandachtig zijn gemaakt op de architectonische beteekenis van hunne pan den, mogen wij hopen, dat niet ondoordacht en wel eens noodeloos, de moker zal worden gezet op merkwaardige bouwwerken. Wij zouden wen- schen, dien inventaris in den vorm van een bruikbaar boekje, voor zeer matigen prijs in ieders handen te brengen. Wellicht zou eene betere waarde ring van het oude en fraaie, dat wij nog rondom ons zien, er het gevolg van wezen en zou deze eene aanleiding kunnen worden, dat de sloopingswoede wat bedaart. Hiermede hebben wij onze denkbeelden in ruime trekken ontvouwd en wil len gaarne aan het werk gaan. Maar om uit te voeren wat wij op het oog hebben, is de ondersteuning van velen noodig. En daarom vragen wij allen, die in deze dezelfde meeningen zijn toegedaan en dezelfde inzichten wen- schen te volgen als wij, ons hun financieelen steun niet te onthouden. Binnen enkele dagen hopen wij Uwe gunstige beslissing te mogen vernemen, wanneer iemand van onzentwege daartoe zich bij U zal vervoegen. Gij kunt daarvan doen blijken door op ingesloten biljet U aan te melden als lid, als begunstiger of als donateur (donatrice).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 65