het bezit gekomen van een verzameling tekeningen, prenten etc. betreffende Haarlem. Deze verzameling breidde hij uit en hij leg de een uitgebreide documentatieverzameling aan betreffende de Haarlemse geschiedenis. Als bestuurslid van „Haerlem" ordende hij de atlas „Verdwijnend Haarlem", verzorgde de verenigingsbi bliotheek en stelde de kronieken 1929 en 1930 samen voor de twee eerste jaarboeken der vereniging. Hij was een zwager van Jan Tadema, „Haerlem'"s voorzitter. In 1930 overleed, zoals gezegd, het bestuurslid Jan Veder en in 1931 zouden Vincent Loosjes, A.H. Broos en J.H. Kersten over lijden. Loosjes was gedurende zes jaar „Haerlem"'s voorzitter geweest en werd nu als zodanig opgevolgd door secretaris Tade ma. Voor de vakante secretarispost vond men P.A. Dijkema bereid. Deze zou van 1931 tot 1955 secretaris zijn en daarna nog tot 1974 bestuurslid blijven. In hetzelfde jaar 1931 was Dijkema medewerker geworden van De Erven Bohn N.V., waar hij in later jaren directeur werd. Tot 1951 zou hij deze functie blijven bekle den, toen echter werd hij directeur van de Haagse firma Martinus 72 Diner in de Hoofdwacht op 21 november 1956 ter gelegenheid van het afscheid van B.F. Enschedé als bestuurslid. Zittend v.l.n.r.: mej. dr. G.H. Kurtz; J.J. Luijten; A.J.M. van Os. Staand v.l.n.r.: H.E. Stenfert Kroese; ir. H.A. Breuning; mr. C.W.D. Vrijland; H.B.E. Warnaars; P.A. Dijkema; B.F. Enschedé; C. Spoelder; mr. C.M.J. de Jongh (atlas Verdwijnend Haarlem).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 74