Dijkema over. Tot 1960 was hij secretaris, daarna bleef hij tot 1971 gewoon bestuurslid, echter wel met de taak het jaarboek uit te geven en tot 1968 dit ook te redigeren. B.F. Enschedé bedankte in 1956 als penningmeester en beval als opvolger ir. D.J. Enschedé aan, welke laatste bereid werd gevon den de penningen tot op de dag van vandaag te beheren. Hij is het vierde lid van de familie Enschedé dat in het bestuur van „Haer- lem" zitting heeft. Slechts gedurende 18 van de 75 verenigingsja ren zat er geen Enschedé in het bestuur. Evenals zijn voorganger overleed voorzitter Spoelder onverwachts en wel in 1958. P.A. Dijkema stelde voor jhr. mr. C.C. van Val kenburg te verzoeken het voorzitterschap over te nemen. Deze was hiertoe bereid en werd in de ledenvergadering van 10 septem ber 1958 tot lid van het bestuur benoemd. In de bestuursvergade ring onmiddellijk na afloop der ledenvergadering werd hij tot voorzitter gekozen. De journalist van het Haarlems Dagblad die na de algemene vergadering vertrok verzorgde op 1 1 september een krantebericht met als kop: „Vereniging ,Haerlem' herdacht voorzitter dr. C. Spoelder" en deelde mee dat het bestuur zich over de benoeming van een nieuwe voorzitter nog nader zou bera den. De journalist Wim Helversteijn die na afloop nog even was blijven hangen kon echter de volgende dag in zijn blad, De Nieu we Haarlemsche Courant, de kop plaatsen: „Jhr. mr. C.C. van Valkenburg opvolger van dr. Spoelder als voorzitter van ,Haer- lem' Naar aanleiding hiervan diende het Haarlems Dagblad een klacht bij het bestuur in en er werd besloten om voortaan medede lingen aan beide Haarlemse kranten te verstrekken „ook als één van hen meer initiatief toont"26). Van Valkenburg, afstammeling van een Haarlem's regentengeslacht, was lid van de Hoge Raad van Adel, penningmeester van het Koninklijk Nederlandsch Ge nootschap voor Geslacht- en Wapenkunde en voorzitter van het Centraal Bureau voor Genealogie. In het dagelijks leven was hij lid van de firma's Langeveldt Schroder en Tollenaar Wegener, assuradeuren te Amsterdam. Voorts was hij lid van de Monumen- tenraad. Gedurende zes jaar bekleedde hij het voorzitterschap van „Haerlem", tot daarin in 1964 tengevolge van een auto-ongeluk een einde kwam. 78

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 80