Albarda-Tresling, R.D. Baart de la Faille, D.H. Blok, J.C. Bur- kens, W.F. Caalen, G. van Cittert Pz, ds. J. Craandijk, E. van Dorsser, W.F. Druijvesteyn, P.L. Engelenberg, J.Th.A. Etmans, dr. J. Huizinga, Hijmans, G.A.D.J.B. van Kalcken, H.C.F. Kerk- hoff, E.H. Krelage. J. London, A.A. baron van Lynden, J.J. van Maas, J.G. Michielse, mr. A.S. Miedema, P.A. van der Most van Spijk, J.J. van Noppen, W.P.J. Overmeer, mr. J.D. Pasteur, jhr. J.A.P. Repelaer van Spijkenisse, J. Roodnat, C.L.F. Sarlet, J.A.M. Schiphorst, L.A. Springer, A. Storm van Leeuwen, D. Vonk, M.B. Wezelaar, Johan Winkler en Andries J. Winkler. 5. Excursies „De Vereeniging ,FIaerlem' hield Zaterdag 24 September (1904) haar eerste oudheidkundige excursie, naar Leiden". Aldus het Zondagsblad van de Oprechte Haarlemsche Courant van 3 okto ber 1904. Liet blad vervolgt: „Aan de drukte op het nog oude station was dat gemakkelijk te zien. Daar op het perron was het een jagen en heen en weer loopen van de deelnemers om elkaar te vinden en te begroeten, om nog een plaatsbiljet aan het bureau voor doorgaande reizigers' machtig te worden en om eindelijk na veel strijd in een eivolle coupé geduwd te worden. Als gewoonlijk waren allen op het laatste oogenblik komen aandraven en de trein was bijna geheel gevuld met reizigers voor Den Haag en elders. In Leiden, waar de officiële ontvangst door het Bestuur van ,Oud Leiden' aan het station plaats had, waren de deelnemers weer tot kalmte gekomen en hadden gelegenheid de koppen te tellen. Dat was een teleurstelling bij den aanblik van de geringe quantiteit, maar nog grooter een medelijden met de velen die waren achter gebleven. Edoch, opgewekt en vol goeden moed onder den gouden najaarszon werd de tocht aanvaard". In 1905 ging een groot gezelschap naar Alkmaar. Met de trein reisde men naar Heiloo, er werd gewandeld „over een zonnig landwegje" en „door kreupelhout" naar het dorpje Heiloo. Daar werd o.m. de Willebrordusput bezichtigd waarna men per stoom tram naar Alkmaar reisde, waar archivaris C.W. Bruinvis de lei ding nam. 's Middags ging de tocht verder met rijtuigen „langsch malsche weiden en geurige hooiwagens, achter hooge boomen 83

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 85