het deed, in opgewekte stemming, dat spreekt wel bijna vanzelf, daarvoor stonden de vele dames borg. In Utrecht stapte men over in Janpleziers waarmee de tocht werd voortgezet. Vóór het kasteel werd het gezelschap vereeuwigd". De excursies werden steeds uitvoerig beschreven in de jaarversla gen der vereniging, zodat daarnaar en naar het hieronderstaande overzicht verwezen moge worden. Slechts nog een enkel hoogte punt; In 1914 werd het Vredespaleis bezichtigd, onder leiding van prof. ir. J.A.G. van der Steur. „Dat zijn deskundige leiding bij zonder werd gewaardeerd, behoeft nauwelijks herinnerd te wor den. Gelukkig was toestemming verkregen het Paleis op een zater dag te mogen bezichtigen, een dag, waarop het anders voor het publiek gesloten is. De toevloed is op andere dagen bijzonder groot, en velen haasten zich het gezien te hebben, alsof het een komend jaar reeds zou zijn verdwenen"30). 87 Het gezelschap voor het kasteel De Haar in 1906. V.l.n.r.: jhr. A.W.G. van Riemsdijk; (achter De Breuk) G.A.D.J.B. van Kalcken; voorzitter Joh. de Breuk; tuinbaas; dr. M.C.A. Bijleveld; P. Kleiweg Dyserinck; J.H. Kersten; jhr. Teding van Berkhout; I. van Marle; jkvr. Gevaerts; mej. A.W. von Baumhauer; dr. H.D. Kruseman; A. de Clercq; mej. H.M. Tadema; mevr. A. de Clercq; J.L. Tadema; J. Krol Kzn.; mevr. mr. A.A. Pélerin; mej. Sophie Duymaer van Twist; D. Vonk; mr. A.A. Péle- rin; C.J. Gonnet; P.L. Engelenberg (atlas Verdwijnend Haarlem).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1976 | | pagina 89